„Wyczucie piękna” – wernisaż wystawy Iriny Duszackiej

26 lipca 2022

admin

Uncategorized

0

Szanowni Państwo,
w dniach 30.07 – 07.08.2022 r. w naszym uroczym Kazimierzu Dolnym odbędzie się po raz kolejny Festiwal Filmu i Sztuki „Dwa Brzegi”. W tym jakże tradycyjnym i ciekawym wydarzeniu nie może oczywiście zabraknąć nas i współpracujących z nami artystów.
W ramach „Małego Festiwalu Sztuki na Lubelskiej” mamy zaszczyt, nieskrywaną radość i ogromną przyjemność zaprezentować Państwu twórczość jednej z najsławniejszych, a zarazem najznamienitszych akwarelistek obecnych czasów.

Mowa tu oczywiście o Irinie Duszackiej.

IRINA DUSZACKA
Urodziła się w 1965 r. w Dniepropietrowsku. Ukończyła Akademię Sztuk Pięknych w 1989 r. – wydział malarstwa. Przez profesorów była wyróżniana w technice w której pracuje i do dnia dzisiejszego nie ma sobie równych – w akademickiej akwareli. Jako jedyna wykonuje własną technikę – haft na jedwabiu połączoną z malarstwem. Dorobek jej zawodowy wzbogaca także praca w najstarszej Akademii Sztuk Pięknych we Francji w Tur. Wystawy indywidualne i zbiorowe m.in. w Stanach Zjednoczonych, Francji i Polsce.

Serdecznie zapraszamy na wystawę „WYCZUCIE PIĘKNA”

WERNISAŻ | 31 lipca, godz. 17:00
WYSTAWA CZYNNA | 31 lipca – 7 sierpnia, w godz. 11:00-18:00
MIEJSCE | Galeria Grabskich — ul. Lubelska 33, Kazimierz Dolny

Irina Duszacka w swojej twórczości podejmuje wymagający i jednocześnie ciekawy temat: postać i opowieść o niej. Na wystawie zobaczymy kilkanaście prac z ostatnich czterech, burzliwych w życiu i twórczości artystki, miesięcy.
__________________
Olga i Jan Grabscy

Post by admin

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.