Kalendarz ilustrowany pracami Dariusza Twardocha

Szanowni Państwo, informujemy, że w naszej galerii dostępny jest już do nabycia Kalendarz na 2020 ilustrowany pracami Dariusza Twardocha.
Dariusz Twardoch - malarz, rysownik, grafik. Specjalizuje się w malarstwie pastelowym. Poprzez obrazy przestawiające Ludzieńków autor opowiada historie o poetycko baśniowej rzeczywistości.
Kalendarz jest o dostępny TYLKO w naszej galerii, w której mamy nadzieję jeszcze w grudniu tego roku zaprezentować Państwu wystawę prac tego wyjątkowego artysty!
 
 

Nowości

Zapraszamy do oglądania nowości w folderach: Subota, Fąfrowicz, Ludwin,Duszacka i w naszej galerii w Kazimierzu

 

Najnowsze wydarzenia

19.10.2019 r. :: “ Wyczucie piękna” - wernisaż wystawy Ireny Duszackiej

Jesień i twórczość artystki mają ze sobą wiele wspólnego: mgliste, wodne, w przymglonych tonacjach.
 
Irena Duszacka do perfekcji opanowała technikę akwareli, którą  oddaje zmysłowy świat kobiet, delikatne piękno kwiatów oraz nieprzenikniony świat aniołów.
 
Jedwabne nici z finezją, niczym babie lato, przenikają warstwy malarskie dając unikatowe artystyczne efekty.
 
Irena Duszacka – wirtuozka akwareli urodziła się w 1965r. w Dniepropietrowsku. Ukończyła Akademię Sztuk Pięknych w Sankt Petersburgu w 1989r. – wydział malarstwa.
Przez profesorów była wyróżniana w technice w której pracuje i do dnia dzisiejszego nie ma sobie równych – w akademickiej akwareli. Jako jedyna wykonuje własną technikę – haft na jedwabiu
połączoną z malarstwem. Jej zawodowy dorobek wzbogaca także praca w najstarszej Akademii Sztuk Pięknych w Tur we Francji. Wystawy indywidualne i zbiorowe m.in. w Stanach Zjednoczonych,
Francji i Polsce.
 
Zapraszamy na wernisaż wystawy, która łączyć będzie ciepłe tchnienie lata z nastrojowością jesieni.
 
Otwarcie wystawy odbędzie się w naszej galerii w Kazimierzu Dolnym przy ul. Lubelskiej 33
19 pażdziernika 2019r. o godzinie 14.00.
 
                                                                                                                              
Serdecznie zapraszamy
Olga i Jan Grabscy

06.04.2019 r. :: "Ikony dobrotliwe" - wernisaż wystawy ikon

Szanowni Państwo,
w promieniach wiosennego słońca przygotowujemy dla Państwa kolejną wystawę, która od 19 lat stale gości w naszej Galerii.
 
Wernisaż, który pozwoli przybliżyć Państwu historię ikony, będzie jednocześnie spotkaniem z wybitnymi, międzynarodowymi ikonopiscami. Zaproszeni goście jak zawsze wprowadzą nas w tajniki kanonu, opowiedzą o sposobie tworzenia i odczytywania symboliki przedstawień. Wśród 200 ikon znajdą się między innymi dzieła reprezentujące cztery główne szkoły ikonograficzne w Polsce.
 
Już za niecałe dwa tygodnie czeka Państwa spotkanie z wiekami tradycji, które pomimo przemijalności i upływającego czasu sprawiają, że ikony otaczają swą opieką wszystko, co najważniejsze.
 
Otwarcie wystawy odbędzie się w naszej kazimierskiej Galerii
 
6 kwietnia 2018 r.
godz. 14:00
ul. Lubelska 33, Kazimierz Dolny
 
Podczas wystawy można będzie zamówić ikony swoich patronów, a także nabyć ikonę komunijną lub ślubną.  
 
Zapraszamy gorąco,
 
Olga i Jan Grabscy

24.02-06.03.2019 r. :: Międzynarodowy Plener Malarski w Wiechlicach

:: "Wybitna Ósemka na szczęśliwą siódemkę" - VII Międzynarodowy Plener Malarski w Wiechlicach

Szanowni Państwo,
już za chwilę rozpocznie się sezon wystaw w Galerii Grabskich. Za oknami miało być biało i mroźnie, ale aura nie rozpieszcza nas zimowym pejzażem. Mimo to już po raz siódmy mamy zaszczyt i ogromną przyjemność zaprosić Państwa na Międzynarodowy Plener Malarski w Wiechlicach. W dniach 24.02-06.03.2019 r. ośmiu znanych artystów spotka się w wyjątkowym, pałacowym otoczeniu, aby dać wyraz natchnieniu i wykorzystać wybitny talent, którym wszyscy dysponują.

Tym razem artystów czeka nie lada wyzwanie. Malarstwo zimowe to wyjątkowo trudny i skomplikowany temat, szczególnie ze względu na bardzo skąpą paletę barw. Wiemy jednak, że jak zwykle to wyjątkowe spotkanie zaowocuje ciekawą wystawą wybitnych dzieł sztuki. Dla każdego z malarzy będzie to pierwszy zimowy plener, a poplenerowa wystawa – zarówno dla Nich, jak i dla Galerii Grabskich - pierwszą w tym roku.

Pierwsza wystawa, bezpośrednio po plenerze, odbędzie się w Pałacu Wiechlice, a następnie przeniesiona zostanie do Kazimierza Dolnego, gdzie od wernisażu w dniu 16.03.2019 r. podziwiać ją będzie można do 28.03.2019 r. w Galerii Grabskich.

Uczestnikami pleneru będą:

Jan Wołek
Komisarz pleneru. Polski malarz, poeta, pisarz, pieśniarz i karykaturzysta. Laureat nagród kilkunastu festiwali, w tym dwukrotny zwycięzca Studenckiego Festiwalu Piosenki w Krakowie; wielokrotny uczestnik i laureat Festiwalu Artystycznego Młodzieży Akademickiej FAMA, twórca ok. 3000 piosenek, autor kilku książek. Uprawiał malarstwo sztalugowe, które wkrótce zaczęło być i pozostaje dominującym w jego twórczości. Preferuje malarstwo realistyczne, głównie pejzaż i martwą naturę, o świetnym wyczuciu kolorystycznym, przesycone światłem, umiłowaniem do pięknych krajobrazów miasteczek, pól i łąk. Ulubionym motywem w jego malarskiej twórczości jest Kazimierz Dolny i jego najbliższe okolice.

Irena Duszacka
Urodziła się w 1965r. w Dniepropietrowsku. Ukończyła Akademię Sztuk Pięknych. Jako jedyna wykonuje własną techniką haft na jedwabiu połączony z malarstwem. Wystawy indywidualne i zbiorowe w m. in.: Stanach Zjednoczonych, Fracji i Polsce. Uznawana za jedną z najlepszych akwarelistek światowej sławy.

Ula Dzwonik
Uprawia malarstwo i rysunek. Uczestniczyła w kilkudziesięciu wystawach zbiorowych w kraju i za granicą. Autorka kilkunastu wystaw indywidualnych. Laureatka nagrody Fundacji im. I.J. Paderewskiego w Krakowie i nagrody specjalnej Palm Art Awart w Lipsku. Jest obecna w rankingu artystów współczesnych KOMPAS SZTUKI /2008;2010;2012;2013/. Jej prace znajdują się w galeriach, muzeach i zbiorach prywatnych w kraju i za granicą. W twórczości w charakterystyczny sposób łączy malarstwo z rysunkiem. Jej kompozycje to przede wszystkim subiektywny komentarz codzienności, w których ciągle poszukuje najtrafniejszej metafory i adekwatnej formy.

Monika Krzakiewicz
Studiowała w Instytucie Sztuki Uniwersytetu Śląskiego w Cieszynie. Uprawia malarstwo olejne, akrylowe i pastelowe na papierze, płótnie i desce. Odważnie łączy techniki malarskie i graficzne. Maluje pejzaże, martwe natury oraz naturę żywą, portrety, akty w cyklach (Czekając, La bella nueva, La jole de vivre, Primavera…). Uczestniczy w międzynarodowych wystawach zbiorowych i indywidualnych, kongresach, plenerach.

Katarzyna Szurkowska
Studiowała w Instytucie Sztuk Pięknych Uniwersytetu Zielonogórskiego. Dyplom uzyskała z rysunku. Po studiach głównym kierunkiem jej twórczości było projektowanie wnętrz i form użytkowych. W 2009 roku zaczęła na nowo poszukiwania warsztatu malarskiego oraz języka wyrażającego jej osobiste myśli i emocje. Swoje prace prezentuje w ramach wystaw zbiorowych i indywidualnych.

Andrzej Kacperek
Absolwent Państwowego Liceum Sztuk Plastycznych w Bielsku-Białej. Studiował na Wydziale Grafiki w Katowicach, Akademii Sztuk Pięknych w Krakowie. Dyplom uzyskał w 1978 r.. Miał pięćdziesiąt wystaw indywidualnych oraz brał udział w wystawach zbiorowych w Polsce i za granicą. Uczestnik wielu plenerów artystycznych.

Włodzimierz Kwiatkowski
W 1988 r. uzyskał dyplom z zakresu malarstwa na Wydziale Sztuk Pięknych Uniwersytetu Marii Curie Skłodowskiej. Zajmuje się malarstwem sztalugowym, ściennym, rysunkiem, ceramiką. Realizacje malarskie znajdują się w prywatnych kolekcjach w kraju i za granicą. Członek Związku Polskich Artystów Plastyków - Okręg Warszawski.

Jan Grabski
Urodził się w 1956 roku na Syberii. Ukończył Akademię Sztuk Pięknych w Charkowie w 1979 roku. Wybitny artysta dwóch technik - akwareli i oleju. Malarz, który potrafi oddać wyjątkowy nastrój miejsc. Posługuje się z wielką biegłością rysunkiem i świetnym warsztatem, tworząc malarstwo przesycone romantyzmem. Uczestniczył w kilkunastu plenerach krajowych i zagranicznych oraz wielu wystawach zbiorowych.


Mecenasem, gospodarzem i współorganizatorem pleneru jest Pałac Wiechlice. W tym roku zaszczytną rolę komisarza oraz współorganizatora pleneru pełnić będzie Jan Wołek.

Lokalizacja pleneru:

Pałac Wiechlice | Wiechlice 45 B, 67-300 Szprotawa | (GPS: 51°34'04.2"N 15°35'32.6"E) | tel. 68 376 86 10

 
Serdecznie zapraszamy,
Olga i Jan Grabscy


{loadposition wydarzenia_022019}

29.12.2018 r. :: "Anioły wśród nas" - Dariusz Twardoch i Ludzieńkowie

Szanowni Państwo,

powoli zaczynamy wchodzić w ten magiczny i tradycyjny czas, a wraz z nim jak co roku, zgodnie z naszą tradycją, gościć będziemy pod naszym dachem - Ludzieńków oraz ich mistrza i czarodzieja – Dariusza Twardocha. Serdecznie zapraszamy na chwilę refleksji oraz poszukiwanie własnych historii przedstawianych przez wspaniałe postacie we wspaniałych obrazach.

Spotkajmy się z nimi już niebawem w Kazimierzu Dolnym, aby stać się częścią ich cudownego świata przepełnionego miłością, bliskością, szacunkiem... i zabierzmy go jak najlepszą wróżbę do swojego domu na nowy, jeszcze lepszy rok.

Serdecznie zapraszamy Was na wernisaż wystawy
"Anioły wśród nas",
który odbędzie się

29 grudnia 2018 r. (sobota)
o godz. 13:00.

W trakcie wernisażu i wystawy będą także dostępne kalendarze Dariusza Twardocha na 2019 r.

Tego dnia nie może Państwa zabraknąć w naszych progach,

Olga i Jan Grabscy


10.11.2018 r. :: "9 Wspaniałych" - wernisaż wystawy poplenerowej

Szanowni Państwo,

wystawy poplenerowe na trwałe zagościły już w naszym kalendarzu wydarzeń. Cieszą się one ogromnym zainteresowaniem przybywających do nas miłośników malarstwa.

Tegoroczny VI Międzynarodowy Plener Malarski w Pałacu Wiechlice gościł aż dziewięciu wybitnych mistrzów – tak samo wielce utalentowanych, a jednocześnie tak bardzo różnych pod względem tematu oraz techniki, w której tworzą. Ich spotkanie zaowocowało wspaniałymi dziełami, które będą Państwo mogli już za chwilę podziwiać w Kazimierzu Dolnym.

W tym roku do grona artystów biorących udział w ubiegłych edycjach dołączyli także: Lena Subota oraz Jan Wołek, aby wraz ze znanymi Państwu z poprzednich plenerów mistrzami stworzyć „Dziewięciu Wspaniałych”. 

Na wernisaż poplenerowej wystawy „Dziewięciu Wspaniałych” zapraszamy Państwa

10 listopada 2018 r. (sobota)
godz. 14:00

Niezwykłą rzadkością jest gościć tak wielu znamienitych artystów pod dachem jednej galerii. Prosimy więc, aby wystawę tę potraktowali Państwo jako pozycję obowiązkową w kalendarzu każdego wrażliwego na sztukę człowieka.

Dziewięciu Wspaniałych to:

 

Irena Duszacka

Urodziła się w 1965r. w Dniepropietrowsku. Ukończyła Akademię Sztuk Pięknych. Jako jedyna wykonuje własną techniką haft na jedwabiu połączony z malarstwem. Wystawy indywidualne i zbiorowe w m. in.: Stanach Zjednoczonych, Fracji i Polsce. Uznawana za jedną z najlepszych akwarelistek światowej sławy.

 

Tatiana Potworowa

Urodziła się w 1982 roku w Kobyryniu na Białorusi. Ukończyła Szkołę plastyczną, Liceum plastyczne i Akademię Sztuk Pięknych w Brześciu w 2008 roku. Jedna z najlepszych młodych impresjonistek. Członkini Związku Malarzy Białorusi. Otrzymała Grand Pix Młodych Malarzy w 2014 roku. Uczestniczka 50 wystaw grupowych między innymi we Francji oraz 15 wystaw indywidualnych miedzy innymi w Niemczech i Polsce.

 

Lena Subota

Jest absolwentką renomowanego liceum plastycznego w Jarosławiu oraz jednej z najlepszych Akademii Sztuk Pięknych w Sankt Petersburgu. Tworzy w technikach dobrze znanych jak rysunek, akwarela i olej, które łączy w bardzo wyjątkowym i właściwym sobie stylu. W wyborze środków artystycznej ekspresji stosowanych przez Lenę dostrzec można skomplikowany splot różnych epok, styli, kultur... Ogromne uznanie Artystki zaowocowało licznymi zaproszeniami do współpracy przez tak znamienite instytucje, jak Ermitaż w Sankt Petersburgu, Teatr Mariinsky, Pałac Jekateryninski w Carskim Siole, czy Teatr Bolszoj w Moskwie.

 

Janusz Olszewski

Urodzony w 1944 roku Absolwent ASP w Warszawie, zdobył dyplom w 1971 roku. Członek Związku Polskich Artystów Plastyków. Od 2001 roku również Członek Związku Artystów Nowego Jorku. Około 70 indywidualnych wystaw (z żoną Anną) między innymi w Japoni, USA, oraz niemal we wszystkich krajach Europy. Jego obrazy znajdują się w Kilkunastu polskich Placówkach Dyplomatycznych, w licznych galeriach i muzeach jak również w wielu prywatnych kolekcjach.

 

Tomasz Owczarski

Urodzony w 1967 roku w Mikołowie. Studia w Akademii Sztuk Pięknych w Krakowie, oddział w Katowicach. W 1992 roku uzyskał wwyróżniony medalem dyplom z malarstwa i grafiki warsztatowej w pracowniach prof. Macieja Bieniasza i prof. Stanisława Kluski. Uprawia malarstwo sztalugowe i rysunek. Jest współautorem polichromii w kościołach w Jerzmanowicach, Gołaczewicach i Radlinie. Uczestniczył w pracach konserwatorskich w gotyckich kaplicach kościoła w Pilicy.

 

Jan Wołek

Malarz, poeta, autor tekstów polskich szlagierów, muzyk, kompozytor. Z całej twórczości najbardziej kocha malarstwo sztalugowe.

 

Daniel Mączyński

Malarz, który tworzy w dwóch płaszczyznach - malarstwie klasycznym i abstrakcyjnym. W tym klasycznym przypomina nam twórczość Jana Stanisławskiego, natomiast w abstrakcjach zobaczymy żywioł jego osobowości.

 

Jacek Kośmiński

Urodzony w Kazimierzu Dolnym w 1969 roku. Zorganizował 19 wystaw indywidualnych m.in.: Kazimierski Ośrodek Kultury, Galeria Łazorek, Galeria Mit, Muzeum Malarstwa Iwano - Frankowsk, KUL, Iławskie Centrum Kultury. Brał udział w Licznych wystawach zbiorowych w kraju i za granicą. Jest także członkiem Kazimierskiej Konfraterni Sztuki.

 

Jan Grabski

Urodził się w 1956 roku na Syberii. Ukończył Akademię Sztuk Pięknych w Charkowie w 1979 roku. Wybitny artysta dwóch technik - akwareli i oleju. Malarz, który potrafi oddać wyjątkowy nastrój miejsc. Posługuje się z wielką biegłością rysunkiem i świetnym warsztatem, tworząc malarstwo przesycone romantyzmem. Uczestniczył w kilkunastu plenerach krajowych i zagranicznych oraz wielu wystawach zbiorowych.

Serdecznie zapraszamy,

Olga i Jan Grabscy


20.10.2018 r. :: "Spacer z flamingami" - wernisaż wystawy Leny Suboty

Szanowni Państwo,

zaledwie nabraliśmy oddechu po wyjątkowej wystawie obrazów Tomasza Owczarskiego, a już mamy zaszczyt zaprosić Was na kolejne niezwykłe wydarzenie. Po raz pierwszy Kazimierz Dolny przywita malarkę światowej sławy, absolwentkę znakomitej Akademii Sztuk Pięknych w Petersburgu – Lenę Subotę. Unikatowe dzieła artystki, poza rodzimą Rosją, podziwia i docenia cały świat. Już w październiku będziemy mogli zachwycić się również my.

Lena Subota tworzy w technikach dobrze znanych jak rysunek, akwarela i olej, które łączy w bardzo wyjątkowym i właściwym sobie stylu. W wyborze środków artystycznej ekspresji stosowanych przez Lenę dostrzec można skomplikowany splot różnych epok, styli, kultur... W ulotności i bajkowości wątków, w blasku malarstwa – gotyckie motywy europejskiego średniowiecza. W wytworności, lekkim manieryzmie i melancholii – linie włoskiego Renesansu. W migotaniu złotych wzorów na głębokim, granatowym tle, w wykaligrafowanej pajęczynie misternego rysunku – oddziaływanie epoki bizantyjskiej. W okazałości i pozornej ozdobności martwej natury – cechy malarstwa holenderskiego

Ogromne uznanie Artystki zaowocowało licznymi zaproszeniami do współpracy przez tak znamienite instytucje, jak Ermitaż w Sankt Petersburgu, Teatr Mariinsky, Pałac Jekateryninski w Carskim Siole, czy Teatr Bolszoj w Moskwie.

Wykwintne sploty barw, harmonia linii, finezja ornamentów oraz splot tematów i wątków od ponad trzydziestu lat materializują się w malarstwie przepełnionym światłem, powietrzem i zmysłami, gdzie rzeczywistość miesza się z fantazją. Obrazy Leny Suboty pogrążają nas w magicznie dualistyczny świat fikcji i realności, w którym nie ma miejsca na ponure nastroje i problemy życia codziennego.

Jej obrazy zmuszają do marzenia na jawie...

W taką właśnie przestrzeń zapraszamy Państwa w jesienne popołudnie:

wernisaż wystawy Leny Suboty pt. ,,Spacer z flamingami’’
20 października 2018 (sobota)
godz. 14:00

Serdecznie zapraszamy,

Olga i Jan Grabscy


22.09.2018 r. :: "Codzienność" Tomasza Owczarskiego - wernisaż wystawy

Szanowni Państwo,
 
mamy zaszczyt zaprosić Państwa na długo wyczekiwaną wystawę Tomasza Owczarskiego ”Codzienność”.
 
Tomasz Owczarski to malarz, którego obrazy przywołują na myśl dzieła wybitnych artystów młodopolskich. Genialne wyczucie koloru i formy połączone z reporterskim okiem oraz bardzo lekką ręką, pozwalają Owczarskiemu przedstawić świat współczesny w sposób sobie właściwy, a jednocześnie tradycyjny. W jego obrazach można odnaleźć i przeżyć magię chwili oraz ludzkie emocje dnia powszedniego, zaczerpnięte z wiejskiego folkloru i polskich krajobrazów.
 
Malarstwo Owczarskiego to nie tylko świetny warsztat – to przede wszystkim coś, czego nie nauczy nawet najlepsza akademia - to ten wyjątkowy dar od Boga, którym jest ogromny talent.
 
Otwarcie wystawy odbędzie się w naszej galerii
22 września 2018 r. (sobota)
godz. 14:00
 
Serdecznie zapraszamy,

RELACJA :: "Irena Duszacka - wyczucie piękna" :: 19.10.2019

Galeria Grabskich - lokalizacja główna

Kazimierz Dolny, ul. Lubelska 33

Napisz do nas!


Warning: session_name(): Cannot change session name when session is active in /home/jangrabski/ftp/grabski-gallery/modules/mod_je_quickcontact/mod_je_quickcontact.php on line 53
: 11 + 4 =
Nasz Facebook
Nasz Instagram
Nasz kanał YouTube