RELACJA :: "9 wspaniałych" wernisaż wystawy :: 10.11.2018 r.

Najnowsze wydarzenia

29.12.2018 r. :: "Anioły wśród nas" - Dariusz Twardoch i Ludzieńkowie

Szanowni Państwo,

powoli zaczynamy wchodzić w ten magiczny i tradycyjny czas, a wraz z nim jak co roku, zgodnie z naszą tradycją, gościć będziemy pod naszym dachem - Ludzieńków oraz ich mistrza i czarodzieja – Dariusza Twardocha. Serdecznie zapraszamy na chwilę refleksji oraz poszukiwanie własnych historii przedstawianych przez wspaniałe postacie we wspaniałych obrazach.

Spotkajmy się z nimi już niebawem w Kazimierzu Dolnym, aby stać się częścią ich cudownego świata przepełnionego miłością, bliskością, szacunkiem... i zabierzmy go jak najlepszą wróżbę do swojego domu na nowy, jeszcze lepszy rok.

Serdecznie zapraszamy Was na wernisaż wystawy
"Anioły wśród nas",
który odbędzie się

29 grudnia 2018 r. (sobota)
o godz. 13:00.

W trakcie wernisażu i wystawy będą także dostępne kalendarze Dariusza Twardocha na 2019 r.

Tego dnia nie może Państwa zabraknąć w naszych progach,

Olga i Jan Grabscy

10.11.2018 r. :: "9 Wspaniałych" - wernisaż wystawy poplenerowej

Szanowni Państwo,

wystawy poplenerowe na trwałe zagościły już w naszym kalendarzu wydarzeń. Cieszą się one ogromnym zainteresowaniem przybywających do nas miłośników malarstwa.

Tegoroczny VI Międzynarodowy Plener Malarski w Pałacu Wiechlice gościł aż dziewięciu wybitnych mistrzów – tak samo wielce utalentowanych, a jednocześnie tak bardzo różnych pod względem tematu oraz techniki, w której tworzą. Ich spotkanie zaowocowało wspaniałymi dziełami, które będą Państwo mogli już za chwilę podziwiać w Kazimierzu Dolnym.

W tym roku do grona artystów biorących udział w ubiegłych edycjach dołączyli także: Lena Subota oraz Jan Wołek, aby wraz ze znanymi Państwu z poprzednich plenerów mistrzami stworzyć „Dziewięciu Wspaniałych”. 

Na wernisaż poplenerowej wystawy „Dziewięciu Wspaniałych” zapraszamy Państwa

10 listopada 2018 r. (sobota)
godz. 14:00

Niezwykłą rzadkością jest gościć tak wielu znamienitych artystów pod dachem jednej galerii. Prosimy więc, aby wystawę tę potraktowali Państwo jako pozycję obowiązkową w kalendarzu każdego wrażliwego na sztukę człowieka.

Dziewięciu Wspaniałych to:

 

Irena Duszacka

Urodziła się w 1965r. w Dniepropietrowsku. Ukończyła Akademię Sztuk Pięknych. Jako jedyna wykonuje własną techniką haft na jedwabiu połączony z malarstwem. Wystawy indywidualne i zbiorowe w m. in.: Stanach Zjednoczonych, Fracji i Polsce. Uznawana za jedną z najlepszych akwarelistek światowej sławy.

 

Tatiana Potworowa

Urodziła się w 1982 roku w Kobyryniu na Białorusi. Ukończyła Szkołę plastyczną, Liceum plastyczne i Akademię Sztuk Pięknych w Brześciu w 2008 roku. Jedna z najlepszych młodych impresjonistek. Członkini Związku Malarzy Białorusi. Otrzymała Grand Pix Młodych Malarzy w 2014 roku. Uczestniczka 50 wystaw grupowych między innymi we Francji oraz 15 wystaw indywidualnych miedzy innymi w Niemczech i Polsce.

 

Lena Subota

Jest absolwentką renomowanego liceum plastycznego w Jarosławiu oraz jednej z najlepszych Akademii Sztuk Pięknych w Sankt Petersburgu. Tworzy w technikach dobrze znanych jak rysunek, akwarela i olej, które łączy w bardzo wyjątkowym i właściwym sobie stylu. W wyborze środków artystycznej ekspresji stosowanych przez Lenę dostrzec można skomplikowany splot różnych epok, styli, kultur... Ogromne uznanie Artystki zaowocowało licznymi zaproszeniami do współpracy przez tak znamienite instytucje, jak Ermitaż w Sankt Petersburgu, Teatr Mariinsky, Pałac Jekateryninski w Carskim Siole, czy Teatr Bolszoj w Moskwie.

 

Janusz Olszewski

Urodzony w 1944 roku Absolwent ASP w Warszawie, zdobył dyplom w 1971 roku. Członek Związku Polskich Artystów Plastyków. Od 2001 roku również Członek Związku Artystów Nowego Jorku. Około 70 indywidualnych wystaw (z żoną Anną) między innymi w Japoni, USA, oraz niemal we wszystkich krajach Europy. Jego obrazy znajdują się w Kilkunastu polskich Placówkach Dyplomatycznych, w licznych galeriach i muzeach jak również w wielu prywatnych kolekcjach.

 

Tomasz Owczarski

Urodzony w 1967 roku w Mikołowie. Studia w Akademii Sztuk Pięknych w Krakowie, oddział w Katowicach. W 1992 roku uzyskał wwyróżniony medalem dyplom z malarstwa i grafiki warsztatowej w pracowniach prof. Macieja Bieniasza i prof. Stanisława Kluski. Uprawia malarstwo sztalugowe i rysunek. Jest współautorem polichromii w kościołach w Jerzmanowicach, Gołaczewicach i Radlinie. Uczestniczył w pracach konserwatorskich w gotyckich kaplicach kościoła w Pilicy.

 

Jan Wołek

Malarz, poeta, autor tekstów polskich szlagierów, muzyk, kompozytor. Z całej twórczości najbardziej kocha malarstwo sztalugowe.

 

Daniel Mączyński

Malarz, który tworzy w dwóch płaszczyznach - malarstwie klasycznym i abstrakcyjnym. W tym klasycznym przypomina nam twórczość Jana Stanisławskiego, natomiast w abstrakcjach zobaczymy żywioł jego osobowości.

 

Jacek Kośmiński

Urodzony w Kazimierzu Dolnym w 1969 roku. Zorganizował 19 wystaw indywidualnych m.in.: Kazimierski Ośrodek Kultury, Galeria Łazorek, Galeria Mit, Muzeum Malarstwa Iwano - Frankowsk, KUL, Iławskie Centrum Kultury. Brał udział w Licznych wystawach zbiorowych w kraju i za granicą. Jest także członkiem Kazimierskiej Konfraterni Sztuki.

 

Jan Grabski

Urodził się w 1956 roku na Syberii. Ukończył Akademię Sztuk Pięknych w Charkowie w 1979 roku. Wybitny artysta dwóch technik - akwareli i oleju. Malarz, który potrafi oddać wyjątkowy nastrój miejsc. Posługuje się z wielką biegłością rysunkiem i świetnym warsztatem, tworząc malarstwo przesycone romantyzmem. Uczestniczył w kilkunastu plenerach krajowych i zagranicznych oraz wielu wystawach zbiorowych.

Serdecznie zapraszamy,

Olga i Jan Grabscy


20.10.2018 r. :: "Spacer z flamingami" - wernisaż wystawy Leny Suboty

Szanowni Państwo,

zaledwie nabraliśmy oddechu po wyjątkowej wystawie obrazów Tomasza Owczarskiego, a już mamy zaszczyt zaprosić Was na kolejne niezwykłe wydarzenie. Po raz pierwszy Kazimierz Dolny przywita malarkę światowej sławy, absolwentkę znakomitej Akademii Sztuk Pięknych w Petersburgu – Lenę Subotę. Unikatowe dzieła artystki, poza rodzimą Rosją, podziwia i docenia cały świat. Już w październiku będziemy mogli zachwycić się również my.

Lena Subota tworzy w technikach dobrze znanych jak rysunek, akwarela i olej, które łączy w bardzo wyjątkowym i właściwym sobie stylu. W wyborze środków artystycznej ekspresji stosowanych przez Lenę dostrzec można skomplikowany splot różnych epok, styli, kultur... W ulotności i bajkowości wątków, w blasku malarstwa – gotyckie motywy europejskiego średniowiecza. W wytworności, lekkim manieryzmie i melancholii – linie włoskiego Renesansu. W migotaniu złotych wzorów na głębokim, granatowym tle, w wykaligrafowanej pajęczynie misternego rysunku – oddziaływanie epoki bizantyjskiej. W okazałości i pozornej ozdobności martwej natury – cechy malarstwa holenderskiego

Ogromne uznanie Artystki zaowocowało licznymi zaproszeniami do współpracy przez tak znamienite instytucje, jak Ermitaż w Sankt Petersburgu, Teatr Mariinsky, Pałac Jekateryninski w Carskim Siole, czy Teatr Bolszoj w Moskwie.

Wykwintne sploty barw, harmonia linii, finezja ornamentów oraz splot tematów i wątków od ponad trzydziestu lat materializują się w malarstwie przepełnionym światłem, powietrzem i zmysłami, gdzie rzeczywistość miesza się z fantazją. Obrazy Leny Suboty pogrążają nas w magicznie dualistyczny świat fikcji i realności, w którym nie ma miejsca na ponure nastroje i problemy życia codziennego.

Jej obrazy zmuszają do marzenia na jawie...

W taką właśnie przestrzeń zapraszamy Państwa w jesienne popołudnie:

wernisaż wystawy Leny Suboty pt. ,,Spacer z flamingami’’
20 października 2018 (sobota)
godz. 14:00

Serdecznie zapraszamy,

Olga i Jan Grabscy


22.09.2018 r. :: "Codzienność" Tomasza Owczarskiego - wernisaż wystawy

Szanowni Państwo,
 
mamy zaszczyt zaprosić Państwa na długo wyczekiwaną wystawę Tomasza Owczarskiego ”Codzienność”.
 
Tomasz Owczarski to malarz, którego obrazy przywołują na myśl dzieła wybitnych artystów młodopolskich. Genialne wyczucie koloru i formy połączone z reporterskim okiem oraz bardzo lekką ręką, pozwalają Owczarskiemu przedstawić świat współczesny w sposób sobie właściwy, a jednocześnie tradycyjny. W jego obrazach można odnaleźć i przeżyć magię chwili oraz ludzkie emocje dnia powszedniego, zaczerpnięte z wiejskiego folkloru i polskich krajobrazów.
 
Malarstwo Owczarskiego to nie tylko świetny warsztat – to przede wszystkim coś, czego nie nauczy nawet najlepsza akademia - to ten wyjątkowy dar od Boga, którym jest ogromny talent.
 
Otwarcie wystawy odbędzie się w naszej galerii
22 września 2018 r. (sobota)
godz. 14:00
 
Serdecznie zapraszamy,

30.06.2018 r. :: Wystawa najlepszych akwarelistów

Szanowni Państwo,
 
Zbliża się ten czas, na który czekają wszyscy miłośnicy i znawcy akwareli. Akwarela to przecież królowa wszystkich technik malarskich - jest jedną z najstarszych i zarazem najtrudniejszych. Wymaga wiedzy, skupienia, precyzji, planu … z drugiej zaś strony intuicji, zadumy, lekkiej ręki, ulotnych myśli, impulsu … Malarstwo akwarelowe to pożywienie dla intelektu, serca i duszy, gdzie oko jest nośnikiem niuansów …
Czekamy na Państwa w naszej Galerii w Kazimierzu Dolnym przy ul.Lubelskiej 33. Już niebawem bo w sobotę 30 czerwca o godz. 14.00 odbędzie się długo wyczekiwany wernisaż wystawy podczas, którego będziemy podziwiać obrazy artystów, którzy technikę akwareli opanowali do perfekcji.
Zobaczycie Państwo obrazy, na których nic nie jest dziełem przypadku, obrazy, w które zapatrzeć się można bez pamięci.
 
Podczas wystawy zaprezentujemy dzieła tak znakomitych artystów jak:
Jerzy Gnatowski - określano Go mianem księcia polskiego pejzażu
Lena Subota - wirtuozka w połączeniu różnych stylów, epok i kultur w akwareli
Irena Duszacka - oddająca kruchość postaci i duch secesji
Tatiana Potworowa - w niezwykły sposób utrwala ulotność i delikatność
Andrzej Kacperek - piewca cudowności pejzażu polskiego, wiejskiego
Jan Grabski - jego akwarele "nasycone są magnetyzmem i romantyzmem".
Krzysztof Ludwin - wykładowca techniki akwareli na ASP w Krakowie z podręczników, którego uczą się studenci
Waldemar Wojczakowski - przedstawiciel akademickiej akwareli klasyki gatunku
Jacek Jaroszewski - znany architekt i wykładowca na ASP w Łodzi
 
 
Wystawa odbędzie się w naszej Galerii:
 
Kazimierz Dolny, ul. Lubelska 33
30 czerwca 2018 r. (sobota)
godz. 14:00
 
 
Czekamy na Państwa z niecierpliwością
 
Olga i Jan Grabscy
 

17.06.2018 r. :: Otwarcie Międzynarodowego Pleneru Malarskiego w Wiechlicach

Szanowni Państwo,

17 czerwca 2018 roku - Otwarcie Międzynarodowego Pleneru Malarskiego w Wiechlicach.

już po raz szósty Galeria Grabskich ma zaszczyt i ogromną przyjemność organizować Międzynarodowy Plener Malarski w Wiechlicach. Mecenasem, gospodarzem i współorganizatorem pleneru jest Pałac Wiechlice.

Pałac Wiechlice - Wiechlice 45 B, 67-300 Szprotawa, tel.: 68 376 86 10 | współrzędne GPS: 51°34'04.2"N 15°35'32.6"E

Szczegóły podamy wkrótce.

30 czerwca 2018 roku - zapraszamy na Wystawę Najlepszych Akwarelistów do naszej Galerii w Kazimierzu Dolnym

Techniczne problemy ze stroną

Szanowni Państwo,

informujemy, że przez chwilę mieliśmy problemy techniczne z naszą stroną internetową. Bardzo przepraszamy za utrudnienia i za treści, które niezależnie od nas pojawiały się na stronie galerii. Problem został już rozwiązany przez naszego informatyka i strona funkcjonuje poprawnie.

Jeszcze raz przepraszamy za utrudnienia.
Z poważaniem
Olga i Jan Grabscy

Galeria Grabskich - lokalizacja główna

Kazimierz Dolny, ul. Lubelska 33

Napisz do nas!


Warning: session_name(): Cannot change session name when session is active in /home/jangrabski/ftp/grabski-gallery/modules/mod_je_quickcontact/mod_je_quickcontact.php on line 53
: 3 + 11 =
Nasz Facebook
Nasz Instagram
Nasz kanał YouTube