Olga i Jan Grabscy
Zaproszenie na wystawę prac Jarosława Luterackiego
Olga i Jan Grabscy
Szanowni Państwo,
Wraz z końcem grudnia czeka nas magiczna wystawa i spotkanie z ludzikami Dariusza Twardocha.
Dariusz Twardoch to malarz, poeta ,ilustrator, wnikliwy obserwator duszy ludzkiej ,który posługuje się techniką suchej pasteli stworzył poetycko-baśniowy świat, który jest jednocześnie w każdym z nas.
Bardzo dziękujemy, że w tą październikową niedzielę tak licznie odwiedziliście Państw Kazimierz i naszą galerię. Był to wyjątkowy wernisaż, gdyż prace Ireny Duszackiej, łączące akwarelę z haftem na jedwabiu są unikalne w skali światowej. Jak przyznała sama artystka ilość pracy jaką musi włożyć w każdy obraz są dla niej treningiem cierpliwości i silnej woli. Jej prace powstały z chęci stworzenia czegoś, co w świecie przepełnionym nowoczesną techniką, będziemy mogli chłonąć i odbierać poprzez naszą duszę.
:: "Wybitna Ósemka na szczęśliwą siódemkę" - VII Międzynarodowy Plener Malarski w Wiechlicach
Szanowni Państwo,
już za chwilę rozpocznie się sezon wystaw w Galerii Grabskich. Za oknami miało być biało i mroźnie, ale aura nie rozpieszcza nas zimowym pejzażem. Mimo to już po raz siódmy mamy zaszczyt i ogromną przyjemność zaprosić Państwa na Międzynarodowy Plener Malarski w Wiechlicach. W dniach 24.02-06.03.2019 r. ośmiu znanych artystów spotka się w wyjątkowym, pałacowym otoczeniu, aby dać wyraz natchnieniu i wykorzystać wybitny talent, którym wszyscy dysponują.
Tym razem artystów czeka nie lada wyzwanie. Malarstwo zimowe to wyjątkowo trudny i skomplikowany temat, szczególnie ze względu na bardzo skąpą paletę barw. Wiemy jednak, że jak zwykle to wyjątkowe spotkanie zaowocuje ciekawą wystawą wybitnych dzieł sztuki. Dla każdego z malarzy będzie to pierwszy zimowy plener, a poplenerowa wystawa – zarówno dla Nich, jak i dla Galerii Grabskich - pierwszą w tym roku.
Pierwsza wystawa, bezpośrednio po plenerze, odbędzie się w Pałacu Wiechlice, a następnie przeniesiona zostanie do Kazimierza Dolnego, gdzie od wernisażu w dniu 16.03.2019 r. podziwiać ją będzie można do 28.03.2019 r. w Galerii Grabskich.
Uczestnikami pleneru będą:
Jan Wołek
Komisarz pleneru. Polski malarz, poeta, pisarz, pieśniarz i karykaturzysta. Laureat nagród kilkunastu festiwali, w tym dwukrotny zwycięzca Studenckiego Festiwalu Piosenki w Krakowie; wielokrotny uczestnik i laureat Festiwalu Artystycznego Młodzieży Akademickiej FAMA, twórca ok. 3000 piosenek, autor kilku książek. Uprawiał malarstwo sztalugowe, które wkrótce zaczęło być i pozostaje dominującym w jego twórczości. Preferuje malarstwo realistyczne, głównie pejzaż i martwą naturę, o świetnym wyczuciu kolorystycznym, przesycone światłem, umiłowaniem do pięknych krajobrazów miasteczek, pól i łąk. Ulubionym motywem w jego malarskiej twórczości jest Kazimierz Dolny i jego najbliższe okolice.
Irena Duszacka
Urodziła się w 1965r. w Dniepropietrowsku. Ukończyła Akademię Sztuk Pięknych. Jako jedyna wykonuje własną techniką haft na jedwabiu połączony z malarstwem. Wystawy indywidualne i zbiorowe w m. in.: Stanach Zjednoczonych, Fracji i Polsce. Uznawana za jedną z najlepszych akwarelistek światowej sławy.
Ula Dzwonik
Uprawia malarstwo i rysunek. Uczestniczyła w kilkudziesięciu wystawach zbiorowych w kraju i za granicą. Autorka kilkunastu wystaw indywidualnych. Laureatka nagrody Fundacji im. I.J. Paderewskiego w Krakowie i nagrody specjalnej Palm Art Awart w Lipsku. Jest obecna w rankingu artystów współczesnych KOMPAS SZTUKI /2008;2010;2012;2013/. Jej prace znajdują się w galeriach, muzeach i zbiorach prywatnych w kraju i za granicą. W twórczości w charakterystyczny sposób łączy malarstwo z rysunkiem. Jej kompozycje to przede wszystkim subiektywny komentarz codzienności, w których ciągle poszukuje najtrafniejszej metafory i adekwatnej formy.
Monika Krzakiewicz
Studiowała w Instytucie Sztuki Uniwersytetu Śląskiego w Cieszynie. Uprawia malarstwo olejne, akrylowe i pastelowe na papierze, płótnie i desce. Odważnie łączy techniki malarskie i graficzne. Maluje pejzaże, martwe natury oraz naturę żywą, portrety, akty w cyklach (Czekając, La bella nueva, La jole de vivre, Primavera…). Uczestniczy w międzynarodowych wystawach zbiorowych i indywidualnych, kongresach, plenerach.
Katarzyna Szurkowska
Studiowała w Instytucie Sztuk Pięknych Uniwersytetu Zielonogórskiego. Dyplom uzyskała z rysunku. Po studiach głównym kierunkiem jej twórczości było projektowanie wnętrz i form użytkowych. W 2009 roku zaczęła na nowo poszukiwania warsztatu malarskiego oraz języka wyrażającego jej osobiste myśli i emocje. Swoje prace prezentuje w ramach wystaw zbiorowych i indywidualnych.
Andrzej Kacperek
Absolwent Państwowego Liceum Sztuk Plastycznych w Bielsku-Białej. Studiował na Wydziale Grafiki w Katowicach, Akademii Sztuk Pięknych w Krakowie. Dyplom uzyskał w 1978 r.. Miał pięćdziesiąt wystaw indywidualnych oraz brał udział w wystawach zbiorowych w Polsce i za granicą. Uczestnik wielu plenerów artystycznych.
Włodzimierz Kwiatkowski
W 1988 r. uzyskał dyplom z zakresu malarstwa na Wydziale Sztuk Pięknych Uniwersytetu Marii Curie Skłodowskiej. Zajmuje się malarstwem sztalugowym, ściennym, rysunkiem, ceramiką. Realizacje malarskie znajdują się w prywatnych kolekcjach w kraju i za granicą. Członek Związku Polskich Artystów Plastyków - Okręg Warszawski.
Jan Grabski
Urodził się w 1956 roku na Syberii. Ukończył Akademię Sztuk Pięknych w Charkowie w 1979 roku. Wybitny artysta dwóch technik - akwareli i oleju. Malarz, który potrafi oddać wyjątkowy nastrój miejsc. Posługuje się z wielką biegłością rysunkiem i świetnym warsztatem, tworząc malarstwo przesycone romantyzmem. Uczestniczył w kilkunastu plenerach krajowych i zagranicznych oraz wielu wystawach zbiorowych.
Mecenasem, gospodarzem i współorganizatorem pleneru jest Pałac Wiechlice. W tym roku zaszczytną rolę komisarza oraz współorganizatora pleneru pełnić będzie Jan Wołek.
Lokalizacja pleneru:
Pałac Wiechlice | Wiechlice 45 B, 67-300 Szprotawa | (GPS: 51°34'04.2"N 15°35'32.6"E) | tel. 68 376 86 10
Serdecznie zapraszamy,
Olga i Jan Grabscy
{loadposition wydarzenia_022019}
Szanowni Państwo,
powoli zaczynamy wchodzić w ten magiczny i tradycyjny czas, a wraz z nim jak co roku, zgodnie z naszą tradycją, gościć będziemy pod naszym dachem - Ludzieńków oraz ich mistrza i czarodzieja – Dariusza Twardocha. Serdecznie zapraszamy na chwilę refleksji oraz poszukiwanie własnych historii przedstawianych przez wspaniałe postacie we wspaniałych obrazach.
Spotkajmy się z nimi już niebawem w Kazimierzu Dolnym, aby stać się częścią ich cudownego świata przepełnionego miłością, bliskością, szacunkiem... i zabierzmy go jak najlepszą wróżbę do swojego domu na nowy, jeszcze lepszy rok.
Serdecznie zapraszamy Was na wernisaż wystawy
"Anioły wśród nas",
który odbędzie się
29 grudnia 2018 r. (sobota)
o godz. 13:00.
W trakcie wernisażu i wystawy będą także dostępne kalendarze Dariusza Twardocha na 2019 r.
Tego dnia nie może Państwa zabraknąć w naszych progach,
Olga i Jan Grabscy
Szanowni Państwo,
wystawy poplenerowe na trwałe zagościły już w naszym kalendarzu wydarzeń. Cieszą się one ogromnym zainteresowaniem przybywających do nas miłośników malarstwa.
Tegoroczny VI Międzynarodowy Plener Malarski w Pałacu Wiechlice gościł aż dziewięciu wybitnych mistrzów – tak samo wielce utalentowanych, a jednocześnie tak bardzo różnych pod względem tematu oraz techniki, w której tworzą. Ich spotkanie zaowocowało wspaniałymi dziełami, które będą Państwo mogli już za chwilę podziwiać w Kazimierzu Dolnym.
W tym roku do grona artystów biorących udział w ubiegłych edycjach dołączyli także: Lena Subota oraz Jan Wołek, aby wraz ze znanymi Państwu z poprzednich plenerów mistrzami stworzyć „Dziewięciu Wspaniałych”.
Na wernisaż poplenerowej wystawy „Dziewięciu Wspaniałych” zapraszamy Państwa
10 listopada 2018 r. (sobota)
godz. 14:00
Niezwykłą rzadkością jest gościć tak wielu znamienitych artystów pod dachem jednej galerii. Prosimy więc, aby wystawę tę potraktowali Państwo jako pozycję obowiązkową w kalendarzu każdego wrażliwego na sztukę człowieka.
Dziewięciu Wspaniałych to:
![]() |
Irena Duszacka Urodziła się w 1965r. w Dniepropietrowsku. Ukończyła Akademię Sztuk Pięknych. Jako jedyna wykonuje własną techniką haft na jedwabiu połączony z malarstwem. Wystawy indywidualne i zbiorowe w m. in.: Stanach Zjednoczonych, Fracji i Polsce. Uznawana za jedną z najlepszych akwarelistek światowej sławy. |
|
![]() |
Tatiana Potworowa Urodziła się w 1982 roku w Kobyryniu na Białorusi. Ukończyła Szkołę plastyczną, Liceum plastyczne i Akademię Sztuk Pięknych w Brześciu w 2008 roku. Jedna z najlepszych młodych impresjonistek. Członkini Związku Malarzy Białorusi. Otrzymała Grand Pix Młodych Malarzy w 2014 roku. Uczestniczka 50 wystaw grupowych między innymi we Francji oraz 15 wystaw indywidualnych miedzy innymi w Niemczech i Polsce. |
|
![]() |
Lena Subota Jest absolwentką renomowanego liceum plastycznego w Jarosławiu oraz jednej z najlepszych Akademii Sztuk Pięknych w Sankt Petersburgu. Tworzy w technikach dobrze znanych jak rysunek, akwarela i olej, które łączy w bardzo wyjątkowym i właściwym sobie stylu. W wyborze środków artystycznej ekspresji stosowanych przez Lenę dostrzec można skomplikowany splot różnych epok, styli, kultur... Ogromne uznanie Artystki zaowocowało licznymi zaproszeniami do współpracy przez tak znamienite instytucje, jak Ermitaż w Sankt Petersburgu, Teatr Mariinsky, Pałac Jekateryninski w Carskim Siole, czy Teatr Bolszoj w Moskwie. |
|
![]() |
Janusz Olszewski Urodzony w 1944 roku Absolwent ASP w Warszawie, zdobył dyplom w 1971 roku. Członek Związku Polskich Artystów Plastyków. Od 2001 roku również Członek Związku Artystów Nowego Jorku. Około 70 indywidualnych wystaw (z żoną Anną) między innymi w Japoni, USA, oraz niemal we wszystkich krajach Europy. Jego obrazy znajdują się w Kilkunastu polskich Placówkach Dyplomatycznych, w licznych galeriach i muzeach jak również w wielu prywatnych kolekcjach. |
|
![]() |
Tomasz Owczarski Urodzony w 1967 roku w Mikołowie. Studia w Akademii Sztuk Pięknych w Krakowie, oddział w Katowicach. W 1992 roku uzyskał wwyróżniony medalem dyplom z malarstwa i grafiki warsztatowej w pracowniach prof. Macieja Bieniasza i prof. Stanisława Kluski. Uprawia malarstwo sztalugowe i rysunek. Jest współautorem polichromii w kościołach w Jerzmanowicach, Gołaczewicach i Radlinie. Uczestniczył w pracach konserwatorskich w gotyckich kaplicach kościoła w Pilicy. |
|
![]() |
Jan Wołek Malarz, poeta, autor tekstów polskich szlagierów, muzyk, kompozytor. Z całej twórczości najbardziej kocha malarstwo sztalugowe. |
|
![]() |
Daniel Mączyński Malarz, który tworzy w dwóch płaszczyznach - malarstwie klasycznym i abstrakcyjnym. W tym klasycznym przypomina nam twórczość Jana Stanisławskiego, natomiast w abstrakcjach zobaczymy żywioł jego osobowości. |
|
![]() |
Jacek Kośmiński Urodzony w Kazimierzu Dolnym w 1969 roku. Zorganizował 19 wystaw indywidualnych m.in.: Kazimierski Ośrodek Kultury, Galeria Łazorek, Galeria Mit, Muzeum Malarstwa Iwano - Frankowsk, KUL, Iławskie Centrum Kultury. Brał udział w Licznych wystawach zbiorowych w kraju i za granicą. Jest także członkiem Kazimierskiej Konfraterni Sztuki. |
|
![]() |
Jan Grabski Urodził się w 1956 roku na Syberii. Ukończył Akademię Sztuk Pięknych w Charkowie w 1979 roku. Wybitny artysta dwóch technik - akwareli i oleju. Malarz, który potrafi oddać wyjątkowy nastrój miejsc. Posługuje się z wielką biegłością rysunkiem i świetnym warsztatem, tworząc malarstwo przesycone romantyzmem. Uczestniczył w kilkunastu plenerach krajowych i zagranicznych oraz wielu wystawach zbiorowych. |
Serdecznie zapraszamy,
Olga i Jan Grabscy