Nasi Artyści


Współpracujemy z ponad 30 artystami z całej Polski oraz Europy wschodniej. Ich twórczość zobaczą Państwo w naszych galeriach zarówno podczas codziennej ekspozycji, jak i w trakcie licznych wystaw oraz wernisaży. W trakcie tych ostatnich spotkacie Państwo wybitne osobistości z szeroko pojętego świata artystów w naszej kazimierskiej galerii przy ul. Lubelskiej 33.

Poniżej prezentujemy Państwu sylwetki niektórych twórców...

Patrycja Dubiel

Patrycja Dubiel to niesamowita rzeźbiarka. Jako jedyna tworzy malaturę (malowanie pod dwiema warstwami szkła, a następnie wypalanie w piecu), wykonuje szklane rzeźby, zajmuje się ilustracją i projektowaniem graficznym. Swoją przygodę ze szkłem rozpoczęła na Akademii Sztuk Pięknych we Wrocławiu, gdzie ukończyła Wydział Szkła i Ceramiki w 2003 r.. Freelancer. Stypendystka: Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego /2002/, Fundacji Kivanis Wratislavia /2003/ oraz wyjątkowe Stypendium twórcze w “Studio Borowski” /2004/.
To właśnie u Borowskich nauczyła się wielu technik i praktycznych rzeczy. Twórczość Patrycji Dubiel wymyka się utartym schematom, zwłaszcza w dziedzinie szkła. Jej rzeźby są lekkie w formie, a okazują się mocne w treści – rzeźba, malarstwo i rysunek idą ze sobą w parze. Rysunek to jej drugie ja - to graficzka. Łączenie niekonwencjonalnych i pozornie niewspółgrających technik to jej marka. Jest autorką zabawnych rysunków, surrealistycznych rzeźb a także niecodziennej zastawy stołowej. Została doceniona nie tylko przez koneserów sztuki. Patrycja Dubiel jest laureatką licznych nagród i wyróżnień, m.in. Nagroda Prezydenta Rzeczpospolitej – Dyplom Roku 2003, nagroda w konkursie Szkło Młodych 2003; Nagroda firmy Archicom w konkursie “Design–Antydesign” organizowanym przez ZPAP we Wrocławiu. Brała udział w ponad 60 wystawach indywidualnych i zbiorowych w kraju i za granicą. Jej prace znajdują się w zbiorach Muzeum Narodowego.


Napisz do nas!

: 1 + 10 =
Nasz Facebook
Nasz Instagram
Nasz kanał YouTube