Nasi Artyści


Współpracujemy z ponad 30 artystami z całej Polski oraz Europy wschodniej. Ich twórczość zobaczą Państwo w naszych galeriach zarówno podczas codziennej ekspozycji, jak i w trakcie licznych wystaw oraz wernisaży. W trakcie tych ostatnich spotkacie Państwo wybitne osobistości z szeroko pojętego świata artystów w naszej kazimierskiej galerii przy ul. Lubelskiej 33.

Poniżej prezentujemy Państwu sylwetki niektórych twórców...

Krzysztof Ludwin

W latach 1995 -2006 był asystentem naukowo-dydaktycznym na Politechnice Krakowskiej na Katedrze Rysunku, Malarstwa i Rzeźby. Przez rok (2004–2005) nauczał także rysunku odręcznego na Wydziale Form Przemysłowych krakowskiej Akademii Sztuk Pięknych. W 2006 roku Krzysztof Ludwin uzyskał tytuł doktora architektury, broniąc swojej pracy zatytułowanej „Szkice architektoniczne w technikach akwarelowych. Historia i współczesność”. Od tamtego czasu, zajmuje stanowisko adiunkta w Instytucie Projektowania Architektury na Wydziale Architektury Politechniki Krakowskiej. Prowadzi zajęcia z projektowania architektury, włączając zagadnienia szkiców architektonicznych, wizualizacji koncepcji projektów architektonicznych oraz rzutów i elewacji projektów technicznych oraz zagadnienia kolorystyki w architekturze.
Artysta zajmuje się malarstwem sztalugowym, głównie akwarelą. Malując na płótnie, akrylem i farbami olejnymi, używając przy tym lekkiej żywicy – damaru, uzyskuje efekty zbliżone do malarstwa akwarelowego. Wypracował sobie własny styl, który nazywa „nerwowym ekspresjonizmem”. Na jego obrazach prawie nigdy nie brakuje elementów architektury.
Prestiżowy magazyn francuski „Pratique des Arts” zaliczył go do grona 50 najlepszych współcześnie akwarelistów. W swoim dorobku ma liczne wystawy indywidualne i zbiorowe w kraju i za granicą.


Napisz do nas!

: 10 + 9 =
Nasz Facebook
Nasz Instagram
Nasz kanał YouTube