Nasi Artyści


Współpracujemy z ponad 30 artystami z całej Polski oraz Europy wschodniej. Ich twórczość zobaczą Państwo w naszych galeriach zarówno podczas codziennej ekspozycji, jak i w trakcie licznych wystaw oraz wernisaży. W trakcie tych ostatnich spotkacie Państwo wybitne osobistości z szeroko pojętego świata artystów w naszej kazimierskiej galerii przy ul. Lubelskiej 33.

Poniżej prezentujemy Państwu sylwetki niektórych twórców...

Dariusz Miliński

Urodzony 10 lipca 1957 r. w Cieplicach. Jest z zawodu artystą plastykiem, w 1980 r. zdobył uprawnienia Ministra Kultury i Sztuki.
Ma na koncie ponad 200 wystaw indywidualnych i ponad 100 zbiorowych m.in. w Polsce, Niemczech, Belgii, Francji, USA. Brał udział w kilkunastu heppeningach artystycznych i plenerach. Zdobył wiele nagród i wyróżnień.
Jego obrazy to głównie portrety ludzi utrzymane w stylistyce quazi-realistycznej, po części bajkowe, osadzone w wiejskim krajobrazie.
Obrazy ponadczasowe powstałe z połączenia dawnych kryteriów estetycznych i zasad dobrej, mistrzowskiej roboty ze współczesnymi regułami operowania barwą, światłem i budową płaszczyzny oraz wiedzy o nich.
Założyciel grupy artystycznej „Pławna 9”. Niestrudzony animator kultury. Jego prace znajdują się w zbiorach prywatnych i państwowych w kraju i za granicą.


Napisz do nas!

: 6 + 9 =
Nasz Facebook
Nasz Instagram
Nasz kanał YouTube