Nasi Artyści


Współpracujemy z ponad 30 artystami z całej Polski oraz Europy wschodniej. Ich twórczość zobaczą Państwo w naszych galeriach zarówno podczas codziennej ekspozycji, jak i w trakcie licznych wystaw oraz wernisaży. W trakcie tych ostatnich spotkacie Państwo wybitne osobistości z szeroko pojętego świata artystów w naszej kazimierskiej galerii przy ul. Lubelskiej 33.

Poniżej prezentujemy Państwu sylwetki niektórych twórców...

Mirosława Smerek-Bielecka

Urodziła się w 1953 roku w Giżycku. Ukończyła studia na Wydziale Sztuk Pięknych Uniwersytetu Mikołaja Kopernika w Toruniu. Dyplom z malarstwa uzyskała w 1979 r. (w pracowni prof. Mieczysława Wiśniewskiego). Od tego roku mieszka i tworzy w Olsztynie. W 1981 r. została przyjęta do Okręgu Olsztyńskiego Związku Polskich Artystów Plastyków.
Uprawia malarstwo sztalugowe. Jej twórczość nastraja do wspomnień, które zamyka w walizkach, kufrach, torebkach. Przedstawia scenki rodzajowe i figuralne w uproszczonym pejzażu. Odwołuje się do pokładów ludzkiej pamięci i wyobraźni.
Jej prace znajdują się w wielu kolekcjach prywatnych, obiektach i muzeach na całym świecie, jak np. Rogal Theatre w Plymouth (Anglia), Urząd Miasta w Gelsenkirchen (Niemcy) a także w Watykanie. Twórczość Mirosławy Smerek-Bieleckiej znana jest także w Grecji, Rosji, Szwecji i w Niemczech.


Napisz do nas!

: 7 + 8 =
Nasz Facebook
Nasz Instagram
Nasz kanał YouTube