Nasi Artyści


Współpracujemy z ponad 30 artystami z całej Polski oraz Europy wschodniej. Ich twórczość zobaczą Państwo w naszych galeriach zarówno podczas codziennej ekspozycji, jak i w trakcie licznych wystaw oraz wernisaży. W trakcie tych ostatnich spotkacie Państwo wybitne osobistości z szeroko pojętego świata artystów w naszej kazimierskiej galerii przy ul. Lubelskiej 33.

Poniżej prezentujemy Państwu sylwetki niektórych twórców...

Leszek Sokół

Urodził się w 1955 r. w Warszawie. Polski malarz, przedstawiciel surrealizmu. Ukończył Państwową Szkołę Plastyczną w Warszawie. Absolwent Wydział Architektury Wnętrz Akademii Sztuk Pięknych w Warszawie. Stypendysta Ministerstwa Kultury i Dziedzictwa Narodowego. Prace Leszka Sokoła były wystawiane m.in. w Polsce, Niemczech, Stanach Zjednoczonych, Francji, Włoszech i Japonii.
Absolwent warszawskiej ASP, po studiach zajmował się projektowaniem graficznym, by później zafascynowany malarstwem holenderskim XVII w., a następnie malarstwem włoskim wczesnego renesansu, zacząć poszukiwania własne drogi twórczej. Doskonaląc technikę warsztatową, w której istotną role odgrywa kolor, uzyskał niepowtarzalny klimat, który rozpoznajemy natychmiast. Jego charakterystyczne w swoim wyrazie obrazy, które znamy od wielu lat, z „krajobrazów ze sztafażem” (jak je sam nazwał), przemieniały się w pełne urokliwego nastroju, opowiadające jakaś historię, sceny, które chociaż, żyjąc swoim życiem nierzeczywistym światem wydają nam się jednak tak bardzo prawdziwe i bliskie. Świat ukryty w obrazach Leszka Sokoła, to nasze skrywane niewinne marzenia, powroty do spokojnego dzieciństwa, lata beztroski, nasze pierwsze uniesienia i pragnienia. Tajemnicze, nie przegadane w swojej fabule, wysmakowane kolorystycznie, nie mające wielkich ambicji publicystycznych, po prostu cieszą i uspokajają. Jego sztuka, to nie tylko przeżycie estetyczne, ale może przede wszystkim przeżycie emocjonalne. Chociaż nostalgia, to słowo, które najczęściej kojarzy nam się z pracami tego artysty, to jednak, jest to tęsknota miła, szczęśliwa i radosna. Pytany o genezę swojej twórczości odpowiada: „Każdy z nas marzył kiedyś o zaczarowanych ogrodach. Chciałbym, aby moje prace były pomostem pomiędzy tymi marzeniami, które choć często skrywane przed innymi, tkwią w nas tak bardzo mocno [niezależnie kim czy w jakim wieku jesteśmy], a światem tu i teraz, w którym ciągle na coś czekamy albo za czymś gonimy.
Nie wstydźmy się wzruszeń, chodź dzisiaj już dorośli, to nadal lubimy być przecież przytulani”.


Napisz do nas!

: 7 + 12 =
Nasz Facebook
Nasz Instagram
Nasz kanał YouTube