17.03.2018 r. oraz 24.03.2018 r. :: "Ikony Dobrotliwe" - pierwsza wystawa tego roku

.:: aktualizacja 16.03.2018 r.:

Szanowni Państwo,
zima niespodziewanie zaskoczyła nasz uroczy Kazimierz Dolny. W związku z licznymi telefonami, które od Państwa w dniu dzisiejszym otrzymaliśmy i wychodząc naprzeciw Państwa oczekiwaniom postanowiliśmy dać każdemu szansę na udział w wernisażu wystawy ikon.

Wszystkich odważnych zapraszamy w dniu jutrzejszym o godz. 14:00.

Drugie otwarcie wystawy nastąpi w dniu 24.03.2018 r. o godz. 14:00.

Serdecznie zapraszamy w wybranym przez Państwa terminie,

Olga i Jan Grabscy


Szanowni Państwo,
serdecznie zapraszamy Was na pierwszą wystawę tego roku”Ikony Dobrotliwe”. Jest to jedyne, cykliczne od 18 lat wydarzenie w naszej Galerii.

Pokażemy Państwu nie tylko ikony, ale przede wszystkim ukryte w ich treści wieki tradycji. Czas płynie nieubłagalnie, mody przemijają, a ikony chronią i opiekują się tym, co najważniejsze.

Wernisaż pozwoli przybliżyć Państwu historię ikony. Zaproszeni goście wprowadzą nas w tajniki kanonu, opowiedzą o sposobie tworzenia i odczytywania symboliki przedstawień. Na wystawie zobaczycie cztery główne szkoły ikonograficzne w Polsce oraz spotkacie najlepszych ikonopisców. W tym roku do grona zaproszonych artystów dołączą także ikonografiści z Ukrainy i Białorusi.

Podczas wystawy można będzie zamówić ikony swoich patronów, a także nabyć ikonę komunijną lub ślubną.

Otwarcie wystawy odbędzie się w naszej kazimierskiej Galerii

17 marca 2018 r.
godz. 14:00
ul. Lubelska 33, Kazimierz Dolny

Zapraszamy gorąco,

Olga i Jan Grabscy


30.12.2017 r. :: "Magiczne wspomnienia z Kazimierza" - Ludzieńkowie Dariusza Twardocha w Kazimierzu Dolnym

Przyjaciele!

Zbliża się czas świąt, a wraz z nim pod drzwi naszej Galerii przybywają pomalutku Ludzieńkowie. Ich gromadne przybycie wyczarował dla nas Dariusz Twardoch, by podarować nam chwile wytchnienia i refleksji na nowy rok. Zatrzymajmy się więc na moment i spotkajmy z ludzieńkami, by ponownie stać się częścią ich magicznego świata przepełnionego miłością, delikatnością oraz baczeniem na drugiego człowieka.

Od 30 grudnia 2017 r. do 15 stycznia 2018 r. będziecie mogli zabrać ze sobą do domu odrobinę piękna oraz magiczne zaklęcie ukryte w każdym obrazie Dariusza Twardocha.

Wernisaż wystawy odbędzie się
30 grudnia (w sobotę)
o godz. 17:00
w naszej kazimierskiej Galerii przy ul. Lubelskiej 33

Wernisaż i wystawę zaszczyci swą obecnością sam artysta, który podpisywać będzie zarówno obrazy, jak i kalendarze na 2018 rok.

Serdecznie zapraszamy,
Olga i Jan Grabscy


Galeria Grabskich - lokalizacja główna

Kazimierz Dolny, ul. Lubelska 33

Napisz do nas!

: 8 + 15 =
Nasz Facebook
Nasz Instagram
Nasz kanał YouTube