21.10.2017 r. :: "Ośmiu Wspaniałych" - wernisaż wystawy poplenerowej

Szanowni Państwo,

Nareszcie doczekaliśmy się najciekawszej wystawy tego roku. Pokażemy na niej Ośmiu Wspaniałych, którzy wiosną pracowali na Piątym Międzynarodowym Plenerze Malarskim w Pałacu Wiechlice. Teraz – jesienią, zobaczymy w ich obrazach wiosnę.

Majowy plener pozostawił po sobie wspomnienia wspaniałej atmosfery zarówno towarzyskiej, jak i twórczej – zaowocowało to świetnym malarstwem, które w maju mogli oglądać mieszkańcy woj. lubuskiego, a już w październiku będziemy go mogli podziwiać w Kazimierzu Dln. – tym razem na wernisażu w naszej galerii.

Na wernisaż "Ośmiu Wspaniałych", który swoją obecnością uświetni ośmiu wybitnych artystów, zapraszamy 21 października 2017 o godz. 13:00.

Ośmiu Wspaniałych to:

 

 

Irena Duszacka

Urodziła się w 1965r. w Dniepropietrowsku. Ukończyła Akademię Sztuk Pięknych. Jako jedyna wykonuje własną techniką haft na jedwabiu połączony z malarstwem. Wystawy indywidualne i zbiorowe w m. in.: Stanach Zjednoczonych, Fracji i Polsce. Uznawana za jedną z najlepszych akwarelistek światowej sławy.

 

Tatiana Potworowa

Urodziła się w 1982 roku w Kobyryniu na Białorusi. Ukończyła Szkołę plastyczną, Liceum plastyczne i Akademię Sztuk Pięknych w Brześciu w 2008 roku. Jedna z najlepszych młodych impresjonistek. Członkini Związku Malarzy Białorusi. Otrzymała Grand Pix Młodych Malarzy w 2014 roku. Uczestniczka 50 wystaw grupowych między innymi we Francji oraz 15 wystaw indywidualnych miedzy innymi w Niemczech i Polsce.

   

Małgorzata Dawidiuk

Urodziła się w 1967 roku w Wisznicach na podlasiu. W Nałęczowie ukończyła Państwowe Liceum Sztuk Plastycznych. Studiowała w latach 1988-1994 na Akademii Sztuk Pięknych im. I.E.Repina w Petersburgu na Wydziale Malarstwa i Konserwacji - specjalizacja ikona. Obecnie prowani pracownie Konserwatorsko- artystyczną "IKOS". Jest twórcą wielu dzieł sakralnych w postaci ikon, ikonostasów oraz polichromii.

   

Janusz Olszewski

Urodzony w 1944 roku Absolwent ASP w Warszawie, zdobył dyplom w 1971 roku. Członek Związku Polskich Artystów Plastyków. Od 2001 roku również Członek Związku Artystów Nowego Jorku. Około 70 indywidualnych wystaw (z żoną Anną) między innymi w Japoni, USA, oraz niemal we wszystkich krajach Europy. Jego obrazy znajdują się w Kilkunastu polskich PlacówkachDyplomatycznych, w licznych galeriach i muzeach jak również w wielu prywatnych kolekcjach.

   

Tomasz Owczarski

Urodzony w 1967 roku w Mikołowie. Studia w Akademii Sztuk Pięknych w Krakowie, oddział w Katowicach. W 1992 roku uzyskał wwyróżniony medalem dyplom z malarstwa i grafiki warsztatowej w pracowniach prof. Macieja Bieniasza i prof. Stanisława Kluski. Uprawia malarstwo sztalugowe i rysunek. Jest współautorem polichromii w kościołach w Jerzmanowicach, Gołaczewicach i Radlinie. Uczestniczył w pracach konserwatorskich w gotyckich kaplicach kościoła w Pilicy.

   

Jacek Kośmiński

Urodzony w Kazimierzu Dolnym w 1969 roku. Zorganizował 19 wystaw indywidualnych m.in.: Kazimierski Ośrodek Kultury, Galeria Łazorek, Galeria Mit, Muzeum Malarstwa Iwano - Frankowsk, KUL, Iławskie Centrum Kultury. Brał udział w Licznych wystawach zbiorowych w kraju i za granicą. Jest także członkiem Kazimierskiej Konfraterni Sztuki.

   

Roman Gruszecki

Urodzony we Włodawie, dnia 14 lipca 1973 roku. Ukończył studia na Wydziale Artystycznym U.M.C.S. w roku 1999. Od 2009 roku należy do Kazimierskiej Konfraterni Sztuki. Od 2011 należy również do Z.P.A.P. a od 2009 prowadzi galerię autorską "KOLOR" w Kazimierzu Dolnym. "Wiele jego obrazów przedstawia miasteczka położone nad Morzem Śródziemnym, ale to tylko określa ich treść. O wiele ważniejszy jest sposób w jaki zostały namalowane i z czego on się bierze. Natychmiast dostrzec można zakorzenienie tej twórczości w tym ośrodku kultury, którego decydującym genem jest śródziemnomorskość (...)" - Waldemar Odorowski.

   

Jan Grabski

Urodził się w 1956 roku na Syberii. Ukończył Akademię Sztuk Pięknych w Charkowie w 1979 roku. Wybitny artysta dwóch technik - akwareli i oleju. Malarz, który potrafi oddać wyjątkowy nastrój miejsc. Posługuje się z wielką biegłością rysunkiem i świetnym warsztatem, tworząc malarstwo przesycone romantyzmem. Uczestniczył w kilkunastu plenerach krajowych i zagranicznych oraz wielu wystawach zbiorowych.

Serdecznie zapraszamy - nie możecie opuścić takiej wystawy,

Olga i Jan Grabscy

Napisz do nas!

: 3 + 15 =
Nasz Facebook
Nasz Instagram
Nasz kanał YouTube