20.10.2018 r. :: "Spacer z flamingami" - wernisaż wystawy Leny Suboty

Szanowni Państwo,

zaledwie nabraliśmy oddechu po wyjątkowej wystawie obrazów Tomasza Owczarskiego, a już mamy zaszczyt zaprosić Was na kolejne niezwykłe wydarzenie. Po raz pierwszy Kazimierz Dolny przywita malarkę światowej sławy, absolwentkę znakomitej Akademii Sztuk Pięknych w Petersburgu – Lenę Subotę. Unikatowe dzieła artystki, poza rodzimą Rosją, podziwia i docenia cały świat. Już w październiku będziemy mogli zachwycić się również my.

Lena Subota tworzy w technikach dobrze znanych jak rysunek, akwarela i olej, które łączy w bardzo wyjątkowym i właściwym sobie stylu. W wyborze środków artystycznej ekspresji stosowanych przez Lenę dostrzec można skomplikowany splot różnych epok, styli, kultur... W ulotności i bajkowości wątków, w blasku malarstwa – gotyckie motywy europejskiego średniowiecza. W wytworności, lekkim manieryzmie i melancholii – linie włoskiego Renesansu. W migotaniu złotych wzorów na głębokim, granatowym tle, w wykaligrafowanej pajęczynie misternego rysunku – oddziaływanie epoki bizantyjskiej. W okazałości i pozornej ozdobności martwej natury – cechy malarstwa holenderskiego

Ogromne uznanie Artystki zaowocowało licznymi zaproszeniami do współpracy przez tak znamienite instytucje, jak Ermitaż w Sankt Petersburgu, Teatr Mariinsky, Pałac Jekateryninski w Carskim Siole, czy Teatr Bolszoj w Moskwie.

Wykwintne sploty barw, harmonia linii, finezja ornamentów oraz splot tematów i wątków od ponad trzydziestu lat materializują się w malarstwie przepełnionym światłem, powietrzem i zmysłami, gdzie rzeczywistość miesza się z fantazją. Obrazy Leny Suboty pogrążają nas w magicznie dualistyczny świat fikcji i realności, w którym nie ma miejsca na ponure nastroje i problemy życia codziennego.

Jej obrazy zmuszają do marzenia na jawie...

W taką właśnie przestrzeń zapraszamy Państwa w jesienne popołudnie:

wernisaż wystawy Leny Suboty pt. ,,Spacer z flamingami’’
20 października 2018 (sobota)
godz. 14:00

Serdecznie zapraszamy,

Olga i Jan Grabscy


Napisz do nas!

: 3 + 11 =
Nasz Facebook
Nasz Instagram
Nasz kanał YouTube