10.11.2018 r. :: "9 Wspaniałych" - wernisaż wystawy poplenerowej

Szanowni Państwo,

wystawy poplenerowe na trwałe zagościły już w naszym kalendarzu wydarzeń. Cieszą się one ogromnym zainteresowaniem przybywających do nas miłośników malarstwa.

Tegoroczny VI Międzynarodowy Plener Malarski w Pałacu Wiechlice gościł aż dziewięciu wybitnych mistrzów – tak samo wielce utalentowanych, a jednocześnie tak bardzo różnych pod względem tematu oraz techniki, w której tworzą. Ich spotkanie zaowocowało wspaniałymi dziełami, które będą Państwo mogli już za chwilę podziwiać w Kazimierzu Dolnym.

W tym roku do grona artystów biorących udział w ubiegłych edycjach dołączyli także: Lena Subota oraz Jan Wołek, aby wraz ze znanymi Państwu z poprzednich plenerów mistrzami stworzyć „Dziewięciu Wspaniałych”. 

Na wernisaż poplenerowej wystawy „Dziewięciu Wspaniałych” zapraszamy Państwa

10 listopada 2018 r. (sobota)
godz. 14:00

Niezwykłą rzadkością jest gościć tak wielu znamienitych artystów pod dachem jednej galerii. Prosimy więc, aby wystawę tę potraktowali Państwo jako pozycję obowiązkową w kalendarzu każdego wrażliwego na sztukę człowieka.

Dziewięciu Wspaniałych to:

 

Irena Duszacka

Urodziła się w 1965r. w Dniepropietrowsku. Ukończyła Akademię Sztuk Pięknych. Jako jedyna wykonuje własną techniką haft na jedwabiu połączony z malarstwem. Wystawy indywidualne i zbiorowe w m. in.: Stanach Zjednoczonych, Fracji i Polsce. Uznawana za jedną z najlepszych akwarelistek światowej sławy.

 

Tatiana Potworowa

Urodziła się w 1982 roku w Kobyryniu na Białorusi. Ukończyła Szkołę plastyczną, Liceum plastyczne i Akademię Sztuk Pięknych w Brześciu w 2008 roku. Jedna z najlepszych młodych impresjonistek. Członkini Związku Malarzy Białorusi. Otrzymała Grand Pix Młodych Malarzy w 2014 roku. Uczestniczka 50 wystaw grupowych między innymi we Francji oraz 15 wystaw indywidualnych miedzy innymi w Niemczech i Polsce.

 

Lena Subota

Jest absolwentką renomowanego liceum plastycznego w Jarosławiu oraz jednej z najlepszych Akademii Sztuk Pięknych w Sankt Petersburgu. Tworzy w technikach dobrze znanych jak rysunek, akwarela i olej, które łączy w bardzo wyjątkowym i właściwym sobie stylu. W wyborze środków artystycznej ekspresji stosowanych przez Lenę dostrzec można skomplikowany splot różnych epok, styli, kultur... Ogromne uznanie Artystki zaowocowało licznymi zaproszeniami do współpracy przez tak znamienite instytucje, jak Ermitaż w Sankt Petersburgu, Teatr Mariinsky, Pałac Jekateryninski w Carskim Siole, czy Teatr Bolszoj w Moskwie.

 

Janusz Olszewski

Urodzony w 1944 roku Absolwent ASP w Warszawie, zdobył dyplom w 1971 roku. Członek Związku Polskich Artystów Plastyków. Od 2001 roku również Członek Związku Artystów Nowego Jorku. Około 70 indywidualnych wystaw (z żoną Anną) między innymi w Japoni, USA, oraz niemal we wszystkich krajach Europy. Jego obrazy znajdują się w Kilkunastu polskich Placówkach Dyplomatycznych, w licznych galeriach i muzeach jak również w wielu prywatnych kolekcjach.

 

Tomasz Owczarski

Urodzony w 1967 roku w Mikołowie. Studia w Akademii Sztuk Pięknych w Krakowie, oddział w Katowicach. W 1992 roku uzyskał wwyróżniony medalem dyplom z malarstwa i grafiki warsztatowej w pracowniach prof. Macieja Bieniasza i prof. Stanisława Kluski. Uprawia malarstwo sztalugowe i rysunek. Jest współautorem polichromii w kościołach w Jerzmanowicach, Gołaczewicach i Radlinie. Uczestniczył w pracach konserwatorskich w gotyckich kaplicach kościoła w Pilicy.

 

Jan Wołek

Malarz, poeta, autor tekstów polskich szlagierów, muzyk, kompozytor. Z całej twórczości najbardziej kocha malarstwo sztalugowe.

 

Daniel Mączyński

Malarz, który tworzy w dwóch płaszczyznach - malarstwie klasycznym i abstrakcyjnym. W tym klasycznym przypomina nam twórczość Jana Stanisławskiego, natomiast w abstrakcjach zobaczymy żywioł jego osobowości.

 

Jacek Kośmiński

Urodzony w Kazimierzu Dolnym w 1969 roku. Zorganizował 19 wystaw indywidualnych m.in.: Kazimierski Ośrodek Kultury, Galeria Łazorek, Galeria Mit, Muzeum Malarstwa Iwano - Frankowsk, KUL, Iławskie Centrum Kultury. Brał udział w Licznych wystawach zbiorowych w kraju i za granicą. Jest także członkiem Kazimierskiej Konfraterni Sztuki.

 

Jan Grabski

Urodził się w 1956 roku na Syberii. Ukończył Akademię Sztuk Pięknych w Charkowie w 1979 roku. Wybitny artysta dwóch technik - akwareli i oleju. Malarz, który potrafi oddać wyjątkowy nastrój miejsc. Posługuje się z wielką biegłością rysunkiem i świetnym warsztatem, tworząc malarstwo przesycone romantyzmem. Uczestniczył w kilkunastu plenerach krajowych i zagranicznych oraz wielu wystawach zbiorowych.

Serdecznie zapraszamy,

Olga i Jan Grabscy


Napisz do nas!

: 6 + 4 =
Nasz Facebook
Nasz Instagram
Nasz kanał YouTube