16.09.2017 r. :: "Gra z kolorem" Mistrza Olszewskiego

Szanowni Państwo,

otwarcie powakacyjnego sezonu zbliża się wielkimi krokami. Rozpoczniemy wystawą najlepszego polskiego impresjonisty - mistrza koloru i techniki impasty...

Więcej …
 
07/17.05.2017 r. :: V Międzynarodowy Plener Malarski w Pałacu Wiechlice

Szanowni Państwo,
już po raz piąty Galeria Grabskich ma zaszczyt i ogromną przyjemność organizować Międzynarodowy Plener Malarski w Pałacu Wiechlice...

Więcej …
 
06.05.2017 r. :: "Magia akwareli" - wernisaż wystawy

Na całym świecie jest mnóstwo piękna: Japonia ma swoje haiku, Meksyk - odwiedziny motyli, bieguny - polarne zorze, a Kazimierz Dolny - wystawę akwareli?
Więcej …
 

 

 

Wyjeżdżają z nami:

Irena Duszacka - artystka najtrudniejszej techniki malarskiej - akwareli, która z lekkością, smakiem i elegancją tworzy secesyjne akty kobiece.

Tatjana Potworowa - jedna z najlepszych współczesnych impresjonistek z Białorusi.

Małgorzata Dawidiuk - konserwator, ekspert w dziedzinie ikonografii, obecnie kieruje pracownią konserwatorsko - artystyczną "IKOS". Jest twórcą wielu dzieł sakralnych w postaci ikon, ikonostasów, polichromii, m.in. w Chołowicach k/Krasiczyna, Koszalinie, Krynicy, Niagou/Słowacja, Olsztynie, Zamienicach k/Legnicy.

Janusz Olszewski - jeden z najlepszych polskich impresjonistów. W jego obrazach farba przy pomocy pędzla i szpachli staje się prawdziwym żywiołem kolorów. Jego obrazy są w posiadaniu między innymi rodziny królewskiej w Japonii, Roberta De Niro oraz wnuczki Marii Skłodowskiej - Curie.

Tomasz Owczarski - genialny malarz, obdarzony wyjątkowym darem, który przenosi w czasy malarstwa młodopolskiego. Warsztatem przypomina największe osobowości tamtych czasów.

Jacek Kośmiński - spadkobierca najlepszych tradycji plenerowego malarstwa Kazimierza, jeden z ostatnich uczniów mistrza Jerzego Gnatowskiego. Bawiący się barwą, światłem i urokiem Kazimierskich ulic, członek Kazimierskiej Konfraterni Sztuki.

Roman Gruszecki - wirtuoz techniki impasty, światła i koloru, który zamyka w swoich obrazach słońce południa.

Edward Szutter - perfekcjonista techniki i genialny obserwator, bezkonkurencyjny mistrz martwej natury, która jest pełna treści, kompozycyjnego rytmu i czystego koloru.

Jan Grabski - wybitny artysta dwóch technik - akwareli i oleju. Malarz, który potrafi oddać wyjątkowy nastrój miejsc. Posługuje się z wielką biegłością rysunkiem i świetnym warsztatem, tworząc malarstwo przesycone romantyzmem.

 

Organizatorami IV Międzynarodowego Pleneru Malarskiego w Wiechlicach jest Galeria Grabskich. Mecenasem, gospodarzem oraz współorganizatorem jest Pałac Wiechlice.