16.09.2017 r. :: "Gra z kolorem" Mistrza Olszewskiego

Szanowni Państwo,

otwarcie powakacyjnego sezonu zbliża się wielkimi krokami. Rozpoczniemy wystawą najlepszego polskiego impresjonisty - mistrza koloru i techniki impasty...

Więcej …
 
07/17.05.2017 r. :: V Międzynarodowy Plener Malarski w Pałacu Wiechlice

Szanowni Państwo,
już po raz piąty Galeria Grabskich ma zaszczyt i ogromną przyjemność organizować Międzynarodowy Plener Malarski w Pałacu Wiechlice...

Więcej …
 
06.05.2017 r. :: "Magia akwareli" - wernisaż wystawy

Na całym świecie jest mnóstwo piękna: Japonia ma swoje haiku, Meksyk - odwiedziny motyli, bieguny - polarne zorze, a Kazimierz Dolny - wystawę akwareli?
Więcej …
 

 

 

Borowscy należą do światowej czołówki artystów szkła i od ponad 30 lat tworzą formy, które raz zobaczone pozostają w pamięci na zawsze. To, co wydawało się zarezerwowane dla pędzla i farby, Borowscy lekko przenoszą na szkło tak w formie, jak w kolorze. Chociaż ciekły, gorący surowiec nakłada na szklarza ograniczenia, artyści jakimi są Borowscy "przedmuchują" je mistrzowsko w bardzo unikalne projekty szkła użytkowego, rzeźb, lamp i form ogrodowych.

Prace Borowskich oglądać można w najważniejszym muzeum szkła ? Corning Museum of Glass w Nowym Jorku czy słynnej Galerii Habatat w Detroit. Szczęśliwymi posiadaczami ich rzeźb są również Jimmy Carter, Whoopi Goldberg oraz Nikolas Cage.

Na wystawie poznamy głównego projektanta ? Pawła Borowskiego oraz Stanisława Borowskiego ( juniora ), który tworzy arte fakty ze szkła.

Pokażemy również wystawę młodej, utalentowanej artystki szkła ? Pati Dubiel, stypendystki Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego. Dzięki rocznemu stypendium w Glass Studio Borowski zobaczyła i nauczyła się, jak sama twierdzi, zupełnej awangardy. Czyste kolory, kontrastowo łączone, fantastyczne formy i perfekcyjny szlif wyróżniają jej prace.Rzeźby Patrycji to barokowo-eklektyczny styl z nutką ironii. Dubiel tworzy zaskakujące konstrukcje przypominające indiańskie totemy czy mechanizmy z obrazów Fernanda Legera. Jej prace uczestniczyły w Targach Sztuki w USA w 2016r. Miała również swoją własną wystawę w Galerii Szkła i Ceramiki we Wrocławiu.

Otwarcie wystawy odbędzie się w naszej galerii, 18 czerwca 2016r (sobota) o godz.14.00.
Wkrótce wyślemy Państwu częściową ekspozycję wystawy.

Serdecznie zapraszamy
Olga i Jan Grabscy