Szanowni Państwo!

GALERIA GRABSKICH zaprasza na poplenerowy wernisaż II MIĘDZYNARODOWEGO PLENERU w Pałacu Wiechlice obok Szprotawy, który odbędzie się w Pałacu Wiechlice, 12 kwietnia, w sobotę, o godz. 14:00.

Uczestnikami pleneru są:

Dorota Falkowska- Adamiec - malarka z orderem św. Stanisława, której prace znajdują się w Muzeum w Watykanie. Jako jedyna maluje w najstarszej malarskiej technice laserunku.

Marek Andała - mistrz pasteli. Członek i założyciel Związku Pastelistów Polskich. We wszystkich biennale pastelistów bezkonkurencyjny. Świat przez niego przedstawiony jest metafizyczny; emanuje nastrojowością i tajemniczością.

Irena Duszacka - artystka najtrudniejszej, królewskiej techniki malarskiej - akwareli, która z lekkością, smakiem i elegancją tworzy secesyjne akty kobiece.

Janusz Olszewski - jeden z najlepszych polskich impresjonistów. Jego obrazy są w posiadaniu między innymi rodziny królewskiej w Japonii, Roberta De Niro oraz wnuczki Marii Skłodowskiej-Curie.

Tomasz Owczarski - genialny malarz, obdarzony wyjątkowym darem, który przenosi w czasy malarstwa młodopolskiego. Warsztatem przypomina największe osobowości tamtych czasów.

Jacek Kośmiński - jeden z ostatnich uczniów "Księcia polskiego pejzażu" Jerzego Gnatowskiego, kontynuujący świetne tradycje malarstwa pejzażowego.

Roman Gruszecki - wirtuoz techniki impasty, światła i koloru, który zamyka w swoich obrazach słońce południa.

Jan Grabski - wybitny artysta dwóch technik - akwareli i oleju. Malarz, który w swoich pracach potrafi oddać wyjątkowy nastrój miejsc. Posługuje się z wielką biegłością rysunkiem i świetnym warsztatem, tworząc malarstwo przesycone romantyzmem.

Organizatorami "II Międzynarodowego pleneru malarskiego w Wichlicach" jest GALERIA GRABSKICH. Mecenasem, gospodarzem oraz współorganizatorem jest Pałac Wiechlice.

 

W LISTOPADZIE 2014 WYSTAWA POPLENEROWA ZAWITA RÓWNIEŻ U NAS W KAZIMIERZU NA LUBELSKIEJ. JUŻ DZISIAJ ZAPRASZAMY NA WERNISAŻ.

 

Serdecznie zapraszamy!

GALERIA GRABSKICH w Pałacu Wiechlice

 
16.09.2017 r. :: "Gra z kolorem" Mistrza Olszewskiego

Szanowni Państwo,

otwarcie powakacyjnego sezonu zbliża się wielkimi krokami. Rozpoczniemy wystawą najlepszego polskiego impresjonisty - mistrza koloru i techniki impasty...

 
07/17.05.2017 r. :: V Międzynarodowy Plener Malarski w Pałacu Wiechlice

Szanowni Państwo,
już po raz piąty Galeria Grabskich ma zaszczyt i ogromną przyjemność organizować Międzynarodowy Plener Malarski w Pałacu Wiechlice...

 
06.05.2017 r. :: "Magia akwareli" - wernisaż wystawy

Na całym świecie jest mnóstwo piękna: Japonia ma swoje haiku, Meksyk - odwiedziny motyli, bieguny - polarne zorze, a Kazimierz Dolny - wystawę akwareli?