Szanowni Państwo,
zapraszamy na najciekawszą poplenerową wystawę tego roku - ?DZIEWIĘCIU WSPANIAŁYCH?, na której pokażemy mistrzów różnych tak w technice, jak i w temacie.

Będą to:

Irena Duszacka
Wirtuozka najtrudniejszej, królewskiej techniki malarskiej - akwareli, która każdy z podjętych tematów przedstawia z ogromna lekkością,smakiem i elegancją. Tworzy niepowtarzalne baletnice, zmysłowe akty kobiece i piękne kwiaty.

Tatiana Potworowa
Jedna z najmłodszych i najzdolniejszych impresjonistek z Białorusi. Jej praca ze światłem i kolorem to czysta klasyka gatunku. Kompozycja i tematyka jej obrazów dowodzą świeżości spojrzenia i świetnego wyczucia nastroju.

Małgorzata Dawidiuk
Konserwator, ekspert w dziedzinie ikonografii, artysta-malarz w jednej osobie. Jako konserwator "strzępki" historii wplata w obrazy nowe, jako artysta łączy sacrum i profanum, jako ekspert - ikonografista temat tradycyjnej ikony przenosi we współczesne dzieła sztuki sakralnej.

Janusz Olszewski
Jeden z najlepszych polskich impresjonistów. W jego obrazach farba przy pomocy pędzla i szpachli staje się prawdziwym żywiołem kolorów. Jego obrazy są w posiadaniu m.in. rodziny cesarskiej w Japonii, Roberta De Niro oraz wnuczki Marii Skłodowskiej-Curie.

Tomasz Owczarski
Obdarzony wyjątkowym darem, jeden z najlepszych malarzy współczesnych, u którego znajdziemy to, czego często brakuje dzisiejszej sztuce, czyli tak formę, jak i treść. Warsztat godny malarzy przedwojennych pozwala przedstawić świat pełen nastroju, głębi i znaczeń.

Jacek Kośmiński
Spadkobierca najlepszych tradycji plenerowego malarstwa Kazimierza, jeden z ostatnich uczniów mistrza Jerzego Gnatowskiego. Bawi się barwą, światłem i urokiem kazimierskich uliczek. Członek Kazimierskiej Konfraterni Sztuki.

Roman Gruszecki
Wirtuoz techniki impasty, światła i koloru, który zamyka w swoich obrazach słońce południa. Malarz, który świetnie radzi sobie z formatem wielkim i małym, zawsze pełnym nastroju... tego dobrego.

Edward Szutter
Perfekcjonista techniki i genialny obserwator. Bezkonkurencyjny mistrz martwej natury, która jest pełna treści, kompozycyjnego rytmu i czystego koloru. Realizm form oraz ich niedosłowna prezentacja w przestrzeni przywodzą na myśl surrealizm Salvadora Daliego.

Jan Grabski
Wybitny artysta dwóch technik ? akwareli i oleju. Malarz, który potrafi oddać wyjątkowy nastrój miejsc. Posługuje się z wielką biegłością rysunkiem i świetnym warsztatem, tworząc malarstwo przesycone romantyzmem.


 

Otwarcie wystawy odbędzie się w naszej kazimierskiej galerii przy ul. Lubelskiej 33

12 listopada 2016 r. (sobota)

godz. 13:00

Serdecznie zapraszamy

Olga i Jan Grabscy

 
16.09.2017 r. :: "Gra z kolorem" Mistrza Olszewskiego

Szanowni Państwo,

otwarcie powakacyjnego sezonu zbliża się wielkimi krokami. Rozpoczniemy wystawą najlepszego polskiego impresjonisty - mistrza koloru i techniki impasty...

 
07/17.05.2017 r. :: V Międzynarodowy Plener Malarski w Pałacu Wiechlice

Szanowni Państwo,
już po raz piąty Galeria Grabskich ma zaszczyt i ogromną przyjemność organizować Międzynarodowy Plener Malarski w Pałacu Wiechlice...

 
06.05.2017 r. :: "Magia akwareli" - wernisaż wystawy

Na całym świecie jest mnóstwo piękna: Japonia ma swoje haiku, Meksyk - odwiedziny motyli, bieguny - polarne zorze, a Kazimierz Dolny - wystawę akwareli?