Szanowni Państwo,

już po raz piąty Galeria Grabskich ma zaszczyt i ogromną przyjemność organizować Międzynarodowy Plener Malarski w Wiechlicach. Mecenasem, gospodarzem i współorganizatorem pleneru jest Pałac Wiechlice.

Światowej sławy polscy i zagraniczni artyści goszczą w Pałacu w dniach 7/17 maja 2017 r., a efekt ich prac, zgodnie z tradycją, podziwiać będzie można podczas wystawy poplenerowej, na której wernisaż zapraszamy w dniu 13 maja 2017 r. (sobota) o godz. 13:00.

Pałac WiechliceWiechlice 45 B, 67-300 Szprotawa, tel.: 68 376 86 10 | współrzędne GPS: 51°34'04.2"N 15°35'32.6"E

W plenerze biorą udział:

Irena Duszacka

Urodziła się w 1965r. w Dniepropietrowsku. Ukończyła Akademię Sztuk Pięknych. Jako jedyna wykonuje własną techniką haft na jedwabiu połączony z malarstwem. Wystawy indywidualne i zbiorowe w m. in.: Stanach Zjednoczonych, Fracji i Polsce. Uznawana za jedną z najlepszych akwarelistek światowej sławy.

Tatiana Potworowa

Urodziła się w 1982 roku w Kobyryniu na Białorusi. Ukończyła Szkołę plastyczną, Liceum plastyczne i Akademię Sztuk Pięknych w Brześciu w 2008 roku. Jedna z najlepszych młodych impresjonistek. Członkini Związku Malarzy Białorusi. Otrzymała Grand Pix Młodych Malarzy w 2014 roku. Uczestniczka 50 wystaw grupowych między innymi we Francji oraz 15 wystaw indywidualnych miedzy innymi w Niemczech i Polsce.

Małgorzata Dawidiuk

Urodziła się w 1967 roku w Wisznicach na podlasiu. W Nałęczowie ukończyła Państwowe Liceum Sztuk Plastycznych. Studiowała w latach 1988-1994 na Akademii Sztuk Pięknych im. I.E.Repina w Petersburgu na Wydziale Malarstwa i Konserwacji - specjalizacja ikona. Obecnie prowani pracownie Konserwatorsko- artystyczną "IKOS". Jest twórcą wielu dzieł sakralnych w postaci ikon, ikonostasów oraz polichromii.

Janusz Olszewski

Urodzony w 1944 roku Absolwent ASP w Warszawie, zdobył dyplom w 1971 roku. Członek Związku Polskich Artystów Plastyków. Od 2001 roku również Członek Związku Artystów Nowego Jorku. Około 70 indywidualnych wystaw (z żoną Anną) między innymi w Japoni, USA, oraz niemal we wszystkich krajach Europy. Jego obrazy znajdują się w Kilkunastu polskich PlacówkachDyplomatycznych, w licznych galeriach i muzeach jak również w wielu prywatnych kolekcjach.

Tomasz Owczarski

Urodzony w 1967 roku w Mikołowie. Studia w Akademii Sztuk Pięknych w Krakowie, oddział w Katowicach. W 1992 roku uzyskał wwyróżniony medalem dyplom z malarstwa i grafiki warsztatowej w pracowniach prof. Macieja Bieniasza i prof. Stanisława Kluski. Uprawia malarstwo sztalugowe i rysunek. Jest współautorem polichromii w kościołach w Jerzmanowicach, Gołaczewicach i Radlinie. Uczestniczył w pracach konserwatorskich w gotyckich kaplicach kościoła w Pilicy.

Jacek Kośmiński

Urodzony w Kazimierzu Dolnym w 1969 roku. Zorganizował 19 wystaw indywidualnych m.in.: Kazimierski Ośrodek Kultury, Galeria Łazorek, Galeria Mit, Muzeum Malarstwa Iwano - Frankowsk, KUL, Iławskie Centrum Kultury. Brał udział w Licznych wystawach zbiorowych w kraju i za granicą. Jest także członkiem Kazimierskiej Konfraterni Sztuki.

Roman Gruszecki

Urodzony we Włodawie, dnia 14 lipca 1973 roku. Ukończył studia na Wydziale Artystycznym U.M.C.S. w roku 1999. Od 2009 roku należy do Kazimierskiej Konfraterni Sztuki. Od 2011 należy również do Z.P.A.P. a od 2009 prowadzi galerię autorską "KOLOR" w Kazimierzu Dolnym. "Wiele jego obrazów przedstawia miasteczka położone nad Morzem Śródziemnym, ale to tylko określa ich treść. O wiele ważniejszy jest sposób w jaki zostały namalowane i z czego on się bierze. Natychmiast dostrzec można zakorzenienie tej twórczości w tym ośrodku kultury, którego decydującym genem jest śródziemnomorskość (...)" - Waldemar Odorowski.

Jan Grabski

Urodził się w 1956 roku na Syberii. Ukończył Akademię Sztuk Pięknych w Charkowie w 1979 roku. Wybitny artysta dwóch technik - akwareli i oleju. Malarz, który potrafi oddać wyjątkowy nastrój miejsc. Posługuje się z wielką biegłością rysunkiem i świetnym warsztatem, tworząc malarstwo przesycone romantyzmem. Uczestniczył w kilkunastu plenerach krajowych i zagranicznych oraz wielu wystawach zbiorowych.

Musicie nas odwiedzić. Serdecznie zapraszamy,

Olga i Jan Grabscy

 
07/17.05.2017 r. :: V Międzynarodowy Plener Malarski w Pałacu Wiechlice

Szanowni Państwo,
już po raz piąty Galeria Grabskich ma zaszczyt i ogromną przyjemność organizować Międzynarodowy Plener Malarski w Pałacu Wiechlice...

 
06.05.2017 r. :: "Magia akwareli" - wernisaż wystawy

Na całym świecie jest mnóstwo piękna: Japonia ma swoje haiku, Meksyk - odwiedziny motyli, bieguny - polarne zorze, a Kazimierz Dolny - wystawę akwareli?
 
01.04.2017 r. :: spotkanie z "czasem" - wernisaż wystawy ikon

Szanowni Państwo,
wieki tradycji znów zawitają do Galerii Grabskich. Mamy zaszczyt i ogromną przyjemność zaprosić Państwa na kolejne spotkanie z ?czasem?...