Tak jak już wspominaliśmy, cyklicznie uzupełniamy naszą galerię online o nowe prace.
Dariusz Twardoch – Urodził się w 1957 r. Artysta malarz posługujący się techniką suchego pastelu.
Tworzył baśniowy cykl obrazów, opowiadając o świecie dwojga Ludzieńków. Są to marionetki, które w momencie opuszczenia ich przez wielkiego Lalkarza, dyrektora Teatru Lalek, zaczynają żyć własnym życiem, jak ludzie.
Postaci kukiełek, nawiązując do beztroskich lat dzieciństwa, stanowią pretekst do opowieści o dorosłym człowieku, o jego marzeniach i uczuciach: miłości, tęsknocie, samotności. Niektóre obrazy, są zainspirowane twórczością m.in. Bolesława Leśmiana i Konstantego Ildefonsa Gałczyńskiego, inne powstałe pod wpływem obserwacji codziennej rzeczywistości, ale nieustannie zdumiewającej, zabierają widza w świat, w którym wszystko jest możliwe. Ludzieńkowie potrafią wznieść się ponad miasto i kreować gwiazdy. Spotykają na swojej drodze Handlarzy Czasu i Kataryniarzy grających dla tych, którzy nie mogą zasnąć. Przypominają o tym, że nawet w dorosłym życiu warto mieć dziecięce marzenia.
Edward Szutter – Urodzony w 1957 r. w Bolesławcu Śląskim. Członek Związku Polskich Artystów Plastyków. Brał udział w 78 ogólnopolskich i międzynarodowych wystawach malarstwa. Miał 35 wystaw indywidualnych. Zajmuje się również monumentalnym malarstwem ściennym i projektowaniem witraży. Piętnastokrotnie nagrodzony na ogólnopolskich wystawach malarstwa.
Halina Nowicka – Urodziła się w 1959 r.. W 1985 r. ukończyła Akademię Sztuk Pięknych w Łodzi. Studiowała malarstwo w pracowni profesora Wiesława Garbolińskiego i projektowanie ubioru w pracowni profesora Finkszteina. W 1997 r. otrzymała 1 nagrodę w ogólnopolskim konkursie malarskim „Triennale Martwej Natury” w Sieradzu. Brała udział w ponad 100 wystawach zbiorowych w Polsce, Niemczech, USA, Francji, Holandii, Czechach.
Jan Wołek – Urodził się w 1954 roku w Warszawie. Studiował na wydziale Filozofii Uniwersytetu Warszawskiego. Muzyka, poezja, malarstwo. W Jego twórczości nie zabrakło miejsca na telewizyjne i radiowe nagrania, znajdował też czas na pisanie książek, tych poważnych i tych o zimorodku. W sztuce plastycznej odnalazł się wspaniale jako twórca rysunków satyrycznych, książkowych ilustracji, ale chyba najbardziej kocha malarstwo sztalugowe, które od wielu lat dominuje na tym polu wołkowej twórczości i prezentowane jest w wielu wystawach w kraju i na świecie.
Autor wielu znakomitych tekstów do piosenek śpiewanych przez Tych Największych polskiej estrady między innymi: Irena Santor, Maryla Rodowicz, Zbigniew Wodecki.
Janusz Olszewski – Urodził się w 1944 r.. Absolwent ASP w Warszawie, zdobył dyplom w 1971 r.. Członek Związku Polskich Artystów Plastyków. Od 2001 r. również Członek Artystów Nowego Jorku. Jeden z najlepszych polskich impresjonistów.
Około 70 indywidualnych wystaw [z żoną Anną] między innymi w Japonii – 20, w USA – 16 oraz w niemal wszystkich krajach Europy. Jego obrazy znajdują się w kilkunastu Polskich Placówkach Dyplomatycznych, w licznych galeriach i muzeach jak również w wielu prywatnych kolekcjach.
Tomasz Owczarski – Urodzony w 1967 roku w Mikołowie. Studia na Akademii Sztuk Pięknych w Krakowie oddział w Katowicach. W 1992 roku uzyskał wyróżniony medalem dyplom z malarstwa i grafiki warsztatowej w pracowniach profesora Macieja Bieniasza i profesora Stanisława Kluski. Uprawia malarstwo sztalugowe i rysunek. Jest współautorem polichromii w kościołach w Jerzmanowicach, Gołaczewach, Radlinie. Uczestniczył w pracach konserwatorskich w gotyckich kaplicach kościoła w Pilicy.
Wiktor Jerzy Jędrzejak – Urodzony w 1956 roku w Kaliszu. Studia WSP Częstochowa. Brał udział w 120 wystawach zbiorowych w Polsce i za granicą oraz ponad 50 wystawach indywidualnych między innymi w Warszawie, Poznaniu, Kaliszu, Wrocławiu, Nowym Jorku, Tokio, Berlinie, Heerenveen, … .
Laureat ponad 20 ogólnopolskich konkursów malarskich. Poszukiwacz starych przedmiotów i ukrytego w nich czasu. Autor malarskiego dziennika podróży z wypraw do Indii, Neapolu, Meksyku, Tybetu, Laosu i Kambodży.
oraz:
Andrzej Fogtt
Kacper Kalinowski
Tomasz Lubaszka